В Ужгороді продається будинок мера Фінцицького (ВІДЕО)

В Ужгороді виставлено на продаж будинок колишнього мера Ужгорода Мігая Фінцицького.

Михайло Фінцицький (Мігай Фінцицький) був найпопулярнішим мером Ужгорода, який керував містом аж 16 років.   Фактично, до останнього дня свого життя.

Нині будинок поруч з кафедральним собором перебуває в аварійному стані. Він в приватній власності і, скоріше за все, господар не має можливості його утримувати. тому й вивісив оголошення про продаж.

“Було б правильно, щоб місто викупило цей будинок та зробило з нього музей. Саме в такому статусі можна буде зберегти його історичну привабливість. Можливо, якби зробити музей мерів із здобутками кожного – виникла б мотивація більше робити для свого міста?”, – написав у соцмережах громадський активіст Олександр Пересоляк.

Будинок знаходиться в історичній частині міста, тому реконструкція його повинна проводитися за наглядом управління архітектури. Однак в Ужгороді вже є кілька прикладів, коли власники будинків в історичній частині міста нехтують законами.

 

prozak.info

Журналісти «21 каналу» разом з істориками дослідили життя цієї визначної для Ужгорода постаті та побували у будинку, де проживав колишній мер:

 

 

clipnews