На Закарпатті стартує всеукраїнська операція «Літо», яка покликана захистити дітей під час канікул

Поліція Закарпаття завершує підготовчий етап та переходить до реалізації всеукраїнської операції «Літо». Впродовж трьох місяців правоохоронці посилено працюватимуть над тим, щоб гарантувати дітям безпеку та запобігати підлітковій злочинності. 

З 1 червня і аж до кінця літа триватиме всеукраїнська операція «Літо», яку покликана захистити дітей під час відпочинку на канікулах у школі. Реалізовуватимуть її поліція, служба у справах дітей та органи освіти і науки державної адміністрації.

Ювенальна превенція ГУНП в Закарпатській області посилить профілактичну роботу з неповнолітніми, які перебувають на обліках в територіальних органах поліції.

Крім цього, поліція розробляє графік проведення профілактичних лекцій, бесід з дітьми із залученням громадських організацій у дитячих оздоровчих таборах. З 1 червня ювенали почнуть відвідувати такі заклади та спілкуватися з неповнолітніми.

Начальник ювенальної превенції поліції Закарпаття Андрій Курта наголосив на необхідності проведення заходів безпеки під час літнього відпочинку та оздоровлення дітей в області.

«У сезон відпочинку поліція попереджає та нагадує мешканцям і гостям Закарпаття про важливі заходи безпеки. Так, у місцях найбільшого скупчення людей, а саме зупинках, транспорті, дітям не варто показувати дороговартісні мобільні телефони, великі суми грошей, ювелірні прикраси. Батькам радимо ніколи не залишати дитину без догляду, на сонці, в автомобілі. Малолітні завжди мають пам’ятати чи мати при собі контактні телефони батьків, поліції та швидкої медичної допомоги», – відзначив правоохоронець.

Андрій Курта нагадує, що батьки повинні знаходити час для спільного відвідування з дітьми пляжу, атракціонів та інших розважальних закладів, а не відпускати дітей на самостійні прогулянки, адже це може бути дуже небезпечним.

Поліцейський звертає увагу і на те, що під час прогулянок з дітьми в людних місцях потрібно завчасно домовитися про місце зустрічі в разі випадкового загублення.

«Для того, щоб вимагати від дітей елементарних правил поведінки на воді, недостатньо просто говорити з неповнолітніми, потрібно виконувати їх самим і на власному прикладі їх показувати», – наголошує Андрій Курта.

Крім цього, поліція звертає особливу увагу на те, що у випадках порушення прав дитини потрібно негайно телефонувати на лінію «102».

Відділ комунікації поліції Закарпатської області

 

clipnews