Лісівники Воловеччини закликають не спалювати траву

З давніх давен найбільш згубні та руйнівні наслідки лісам завдавали лісові пожежі. Життя населення нашого краю завжди було пов’язане з лісом: він був джерелом отримання деревини(для будівництва, господарських потреб, для опалення) і корисних багатств лісу (гриби, ягоди).
Державне підприємство «Воловецьке лісове господарство» звертається до краян та гостей краю з проханням, відвідуючи ліси – дотримуватись правил пожежної безпеки, адже майже 99% усіх лісових пожеж виникає з вини людини.
Провідний інженер з охорони лісу Василь Андрійчак нагадує, що основним завданням державної лісової охорони є: проведення профілактичних попереджувальних заходів, забезпечення швидкого виявлення лісових пожеж, що виникають; організація гасіння пожеж власними силами та засобами та із залученням населення, працівників інших підприємств, тощо.
Державне підприємство «Воловецьке лісове господарство» щорічно проводить цілий комплекс протипожежних профілактичних заходів. На протипожежний період 2018 року заплановано: облаштування мінералізованих смуг – 4 км, догляд за мінералізованими смугами та протипожежними розривами – 13 км, благоустрій рекреаційних ділянок(обладнання місць відпочинку та куріння). З запланованих протипожежних заходів станом на початок травня проведено облаштування мінералізованих смуг протяжністю 2,5 км на території Нижньоворітського, Верхньоворітського та Верхньоволовецького лісництв. Але будь яких попереджувальних протипожежних заходів буде недостатньо, допоки ми всі разом не навчимось дбайливо ставитись до навколишнього середовища.
Обов’язки громадян щодо забезпечення пожежної безпеки встановлюються Законом України «Про пожежну безпеку». Відповідно до цього закону громадяни України, зобов’язані виконувати правила пожежної безпеки в лісі, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем ; повідомляти лісогосподарського підприємства, територіальні підрозділи ДСНС України, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.
Пожежонебезпечний період – від сходу снігового покрову весною, до встановлення стійкої дощової осінньої погоди або установлення снігового покрову.
Порушники пожежної безпеки в лісах України притягаються до адміністративної відповідальності (ст.77 Кодексу України про адміністративні правопорушення), та кримінальної відповідальності (ст. 245 Кримінального кодексу України). Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах.
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(від 85 до 255 грн) і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(від 255 до 850 грн).
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 850 грн) і на посадових осіб – від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 595 до 1020 грн).
В лісах України під час пожежонебезпечного періоду дозволяється :- розводити багаття у лісі тільки у спеціально передбачених для цього місцях. Забороняється:- кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети; залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я; заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна; експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою; палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо); та ін.
Наперед дякуємо за порозуміння і дбайливе ставлення до лісу.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
clipnews