Черговий фігурант кримінальної справи СБУ ремонтує ужгородські дороги

Днями Ужгородська міська влада оприлюднила інформацію про початок ремонту вулиці Марії Заньковецької.

5 квітня 2018 року завершився, оголошений Департаментом міського господарства Ужгорода, тендер по Капітальному ремонту вулиці Заньковецької (від перехрестя вул. Грушевського до перехрестя вул. Легоцького у м. Ужгород).

Сума чергового капремонту вражає – 7 мільйонів 799 тисяч 500 гривень. В ході робіт планується ремонт дорожнього покриття на вказаній ділянці, встановлення поребриків та мощення бруківки на пішохідній частині вулиці.

Головний виконавець – ТОВ “БК “Антрол”. Ще до кінця 2016 року фірма була зареєстрована у Києві і директором її була Анастасія Турук. Пізніше компанію зареєстрували в селі Грибівці Мукачівського району, а директором став Володимир Петах, який вніс в статутний фонд фірми всього 3 тисячі гривень.

Це чергове підприємство, яке існує тільки завдяки багатій Закарпатській області, зокрема, ТОВ завдячує Ужгородській міській раді. Тільки офіційно, в ході проведення відкритих торгів, фірма стала переможцем 37 тендерів, на суму 36 мільйонів 207 тисяч 15 гривень.

В ході розслідування СБУ в Закарпатській області, слідчими було встановлено, що 25.07.2017 між Департаментом та ТОВ Будівельна компанія Антрол укладено угоду на виконання робіт з капітального ремонту вул. Підградська у м. Ужгород на суму 1 мільйон 102 тисячі 867,20 грн.

В рахунок вказаного договору місцева влада перерахувала товариству грошові кошти у сумі 461 тисяч 612 гривень на підставі акту приймання підрядних робіт. Однак, слідчий СБУ встановив, що згадувані роботи взагалі не проводилися. Таким чином, службові особи міської ради Ужгорода та ТОВ “Антрол” просто вкрали зазначену суму коштів.

Про схожу ситуацію з підрядником ТОВ “КБК”, який освоїв вже понад 200 мільйонів гривень податків ужгородців, ЗМІ розповідали раніше.

Немає жодних сумнівів, що фірма була зареєстрована суто під замовлення Ужгородських можновладців, для подальшого освоєння бюджетних коштів.

Сьогодні цей сумнозвісний підрядник виконує роботи по вулиці Марії Заньковецької.

За інформацією джерел, близьких до міського голови, журналістам стало відомо, що основною вимогою до підрядників є замовлення фем-плитки, бруківки та поребриків у Львівського заводу, що виготовляє таку продукцію.

І справді, кожен ремонт, будь-якої вулиці в Ужгороді супроводжується вставновленням згадуваних будівельних елементів.

Так от нещодавно бруківка по вулиці Гагаріна, яка обійшлася ужгородцям у 2.2 мільйони гривень, почала руйнуватися одразу після її встановлення.

Секрет такого підходу до ремонтів простий – частка заводу, який виготовляє ці будматеріали – належить меру міста Ужгород. Звісно, що закуповуються матеріали по вищій, за ринкову, ціні.

Таким чином, обираючи двох-трьох обраних та недобросовісних підрядників, і закуповуючи погані будматеріали у сім’ї мера Андрієва, місцева влада перетворює гарний Ужгород на розрите місто довготривалих та неякісних ремонтів. Що чекає ужгородців після 8-ми мільйонного ремонту Заньковецької? Питання, очевидно, риторичне.

Закарпатський інсайдер

clipnews