Будівельний фаворит місцевої влади Ужгорода отримує підряди на сотні мільйонів гривень

Розпочаток робіт на багатьох дорожніх артеріях міста було обнадіяв містян на позитивні зміни у благоустрої Ужгорода. Однак розриті дороги та зняті бордюри і бруківка – завмерли без будь-яких змін, а завершені ремонти виконані не якісно.

 

Серед найгучніших скандалів – реконструкція площ Г. Кірпи, Поштової та Шандора Петефі, капремонт вулиць Капушанської, Шумної, Підградської, Заньковецької, Можайського, тощо.

За кожним замовленим Департаментом міського господарства Ужгородської міської ради підрядом – мільйони гривень податків ужгородців.

Проглядаючи ланцюг з халантного відношення до виконання робіт на найдорожчих підрядах міста, можна відслідкувати тендецію з обранням переможців багатомільйонних тендерів. Сотні мільйонів гривень з бюджету міста отримують буквально декілька виконавців, які, разом з керманичами міста, винні у реальному стані справ.

Сьогодні поговоримо про одну з таких фірм.

ТОВ “КБК” – улюблений підрядник Ужгородської влади
Зареєстроване в м. Київ, Товариство з обмеженою відповідальністю “КБК” – фаворит місцевої влади. Підприємство унікальне, адже виконує майже всі види ремонтних робіт – від заміни підземних комунікацій до мощення ФЕМ-плитки, викладання бруківки та ремонту дорожнього покриття.

Ужгородцям навряд відомо, але майже всі серйозні підряди виграє саме ця фірма. Згідно з офіційними даними у відкритих реєстрах, в Закарпатській області ТОВ “КБК” вже виграло тендерів на понад 130 мільйонів гривень!

Переважно фірма отримує замовлення від міста Ужгород.

Завдяки “сірим” схемам місцевої влади, безліч підрядів фірма отримала в обхід тендерних процедур. Взагалом, за нашою інформацією, тільки в 2017 році ТОВ КБК отримало понад 200 млн гривень бюджетних перерахувань.

 

Згадуване ТОВ знаходиться під пильним оком правоохоронців, адже отримавши безліч багатомільйонних замовлень, підприємство не “вписується” в зазначені у договорах терміни, а виканані фірмою роботи – бажають кращої якості.

У судовому реєстрі, щодо ТОВ “КБК” внесено 42 судових рішення.

Наразі відносно підприємства відкрито 5 кримінальних проваджень, 2 з яких – в м. Ужгород.

Працівники Служби безпеки України в Закарпатській області встановили факт змови між працівниками Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради (далі – Департемент) та службовими особами ТОВ “КБК” у період 2015-2016 р. під час ремонту площі Петефі, які завдали матеріальних збитків міському бюджету на суму 2 мільйони 471 тисячу 454 грн., а також шляхом зловживання службовим становищем вкрали 963 тисячі 824 грн.

 

В згадуваному кримінальному провадженні, слідчий майор СБУ Пшеничний І.І. також встановив, що в 2016 році працівники Департаменту та ТОВ “КБК” заволоділи бюджетними коштами у розмірі 502 тисячі 212 грн під час виконання робіт на вулиці Підградській.

За наявними даними, фактично оплачені за договором роботи виконані не були.

В подальшому, а саме 30.10.2017, з метою приховування факту невиконання у грудні 2016 року робіт з капітального ремонту вулиці Підградської, Департамент уклав ідентичний договір з ТОВ “КБК” на суму 937 тисячі 608 грн. Це доводить незаконнне заволодіння службовими особами фірми коштами в сумі 502 тисячі 212 грн.

Пізніше місцева влада провернула чергову оборудку за участі ТОВ “КБК”. Департамент міського господарства уклав договір з мукачівською ТОВ “Будівельна компанія Капітальна” на виконання робіт з капремонту тротуарів пл. Поштова у м. Ужгород, вартістю 1 мільйон 573 тисячі гривні.

В рамках виконання договору Департамент перерахував фірмі 699 тисячі 442 гривні.

А вже через сім місяців, без проведення відкритих торгів, місцева влада уклала прямий договір з ТОВ “КБК” на виконання ідентичних робіт по площі Поштовій, на підставі якого протягом листопада-грудня 2017 року фірма отримала 875 тисяч 406 гривень. Таким чином через навмисну халантність керманичів міста бюджет Ужгорода зазнав збитків у сумі 699 тисяч 442 грн.

Спіймали ТОВ “КБК” і на тому, що в договорі між фірмою та Департаментом міського господарства зазначено менші суми, аніж в системі Prozorro. Таким чином, вартість договорів часто не відповідає звіту про закупівлю і створює умови для безпідставного отримання з бюджету товариством коштів.

Це далеко не повний перелік зловживань слубових осіб фаворита місцевої влади Ужгорода.

Не зважаючи на це, згадувана фірма продовжує отримувати багатомільйонні замовлення на ремонтні роботи в Ужгороді.

Отже, фірма, якій протягом року довіряють десятки ремонтних підрядів, перекопує пів міста, не доводячи до кінця майже жоден серйозний капремонт.

При цьому, службові особи ТОВ беруть участь у “сірих” схемах з освоєнням коштів місцевого бюджету, ділячи незаконно привласнені гроші з керманичами міста, і як результат: Ужгород – місто руїн.

Варто припускати, що така любов з боку місцевої влади у вигляді робіт на сотні мільйонів гривень – не залишається без 20%-х відкатів подяки керманичам Ужгорода.

Така безпрецендентна халантність ужгородських “господарників” не залишилася непоміченою і з боку органів прокуратури.

В ході аналізу інформації в ЗМІ, та співставлення її з реальним станом речей, працівниками прокуратури Закарпатської області було відкрито кримінальне провадження, щодо службових осіб Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради з приводу згадуваних капремонтів ряду доріг в м. Ужгород. Про це прес-служба відомства повідомила 18 травня 2018 року.

Підсумовуючи викладене, напрошується єдиний висновок – в Ужгороді не місце кричущій корупції та аферистам-ремонтникам зі службовими особами з числа працівників міської ради, які умисно нищать наше місто за наші ж кошти.

Закарпатський інсайдер

 

clipnews