30 травня: це цікаво знати

«З усіх втрат втрата часу найтяжча».
Григорій Сковорода

 

За церковним календарем 30 травня вшановують апостола Андроніка і святої Юнію; мучеників Солохона, Памфамира і Памфалона, воїнів; святого Стефана, патріарха Константинопольського; преподобну Єфросинію.

У давні часи помітили, що погода влітку буде саме такою, якою вона є у цей день.

30 травня народились:

1872 – Константина Малицька (Віра Лебедова, Чайка Дністрова) – українська письменниця, педагог, діячка культурно-освітніх товариств у Галичині.

1887 – Олександр Архипенко – український та американський скульптор і художник, один із основоположників кубізму в скульптурі. Кращі твори: «Танок», «Анжеліка», бюст І. Франка.

1915 – Богдан Весоловський – український композитор, автор численних українських романсів («Прийде ще час», «Чорні очі», «Усміх»).

Іменинники 30 травня:

Євдокія, Єфросинія, Степан, Фелікс, Ян.

Події 30 травня в Україні:

1884 – відкрито рух Катеринославською казенною залізницею, яка з’єднала Донецький вугільний і Криворізький залізорудний басейни.
1921 – засновано Донецький гірничий технікум (з 1926 р. – гірничий інститут).
1923 – у Празі засновано Українське історико-філологічне товариство на чолі з Дмитром Антоновичем.
1985 – У Франції на авіакосмічному салоні відбувся перший показ літака Ан-124 «Руслан».
2000 – у день похорону українського композитора Ігоря Білозіра, померлого від травм, отриманих у бійці зі шовіністично налаштованими молодиками, на вулиці Львова вийшло понад 100 тисяч людей.

30 травня відзначають:

  • Всесвітній день боротьби проти астми і алергії.
  • День жіночої емансипації (Цього дня в 1431 році була спалена на кострі Жанна Дарк. У 1932 році в той же день у Німеччині був прийнятий «Закон про юридичне становище жінок-чиновників». Невідомо точно, який з цих двох фактів став причиною того, що 30 травня відзначається як День жіночої емансипації або, як його ще також називають, День емансіпе).
  • Міжнародний день розсіяного склерозу.

Чи знаєте ви що:

Наші щоденні звички можуть бути згубними для здоров’я.

Душ кожного дня. За словами лікаря-консультанта, дерматолога лондонської клініки Cranley Ніка Лоу, гаряча вода у поєднанні з милом можуть позбавити шкіру жирів, що призводить до сухості, появи тріщин і навіть інфекції.

Прибирання. Вчені встановили, що прибирання може бути шкідливим для здоров’я. Так, науковці оглянули 100 працюючих чоловіків та жінок і виявили, що ті, хто бере на себе відповідальність за чистоту в домі, мають підвищений тиск, на відміну від тих, хто цього не робить. У матеріалі видання «Psychosomatic Medicine» зазначалося, що найбільшу проблему становить не саме прибирання, а переживання – як з ним впоратися. А ще й використання побутової хімії може спровокувати виникнення астми.

Спати протягом 8-ми годин. Загально відоме поняття про те, що спати необхідно вісім годин щоночі – не зовсім правильне. За словами професора Джима Хорна із Центру дослідження сну Університету Лафборо, якщо ви спите по вісім годин, то можете відчувати себе більш втомленим. Він вважає, що короткий, тривалістю від 4-х до 15-ти хвилин денний сон, є більш ефективним і дорівнює одній годині нічного сну. «Сотні років тому, розповсюдженою практикою був поділ щоденного сну на декілька сегментів», пояснює професор.

«Рідна країна»

 

clipnews