Ужгород приєднався до Всесвітнього тижня імунізації

У понеділок, 23 квітня, в рамках відзначення Всесвітнього тижня імунізації в Ужгороді на пл. Театральній з 13.00 до 14.00 за участі учнів та викладачів Лінгвістичної гімназії імені Т.Г. Шевченка і за ініціативи обласного Центру здоров’я відбудеться інформаційно-просвітницька акція.

Початок акції – від центрального входу гімназії: колона учнів з плакатами пройде до пл. Театральної, де відбудеться флешмоб.

 

Довідково про Всесвітній тиждень імунізації (23-29 квітня 2018р.)

 

Імунізація рятує мільйони життів і отримала широке визнання як однієї з найдієвіших і затратоеффективних заходів в галузі  охорони здоров’я.  Разом з тим в світі налічується понад 19 мільйонів невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей, які піддаються серйозному ризику потенційно смертельних захворювань.

Всесвітній тиждень імунізації, який проводиться в останній тиждень квітня, покликаний привернути увагу до тих колективних дій, які необхідні для захисту кожної людини від хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин. Тема цього року: «Наш спільний захист, ВакциниДіють». Це заклик до людей на всіх рівнях – від донорів до широкої громадськості – робити більше для розширення охоплення імунізацією на благо всіх нас.

 

Мета Всесвітнього тижня імунізації 2018 року полягає в тому, щоб наголосити на необхідності активізації зусиль щодо імунізації у всьому світі і, зокрема, показати, яку роль в цих зусиллях може зіграти кожна людина – від донора і до рядового члена суспільства.

Імунізація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує  захист проти хвороби.

В основному, вакцини вводяться в організм у вигляді уколу (ін’єкції). Деякі вакцини, наприклад, „жива” вакцина проти поліомієліту (ОПВ) — у вигляді крапель у рот (орально).

Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, деякі — смерть. Вакцинація — безпечний спосіб формування захисту проти інфекцій, захищає від інфекцій, запобігає тяжкому перебігу хвороби й ускладненням — у випадку інфікування. Вакцинація попереджає розповсюдження інфекційних захворювань. Завдяки вакцинації у світі було викоренено натральну віспу, у багатьох країнах — правець новонароджених.

Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні дитина отримує захист від 10 інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту (свинки). Необхідні для дитини щеплення проти цих захворювань проводяться у поліклініці безоплатно.

Захворювання, проти яких проводиться вакцинація, можуть призвести до ускладнень, інвалідності та смерті.

   Календар затверджується наказом Міністерства охорони здоров’я України. Якщо ваша дитина з якоїсь причини не отримала щеплення згідно з календарем, вакцинація проводиться за індивідуальним графіком, який складе ваш лікар у відповідності до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України.

Чи можна зробити дитині щеплення від інфекцій, які не входять в Україні до переліку 10-ти обов’язкових?

Якщо вакцина проти інфекції, від якої ви хочете захистити дитину, зареєстрована в Україні і є в продажі, її можна купити і зробити щеплення дитині у поліклініці чи приватній клініці. До таких, наприклад, належить вакцина проти грипу.

 Усі вакцини, які закуповуються на національному рівні, закуповує для України Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Вакцини мають пройти процедуру прекваліфікації Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоб впевнитися в їхній якості і відповідності міжнародним стандартам. ЮНІСЕФ закуповує тільки ті вакцини, що пройшли процедуру прекваліфікації ВООЗ.

Усі вакцини, що використовуються в Україні, давно і широко застосовуються у світі. Профіль їхньої безпеки й ефективності підтверджений масштабним досвідом застосування в інших країнах.

Існують інфекції, схема вакцинації проти яких включає у себе кілька доз вакцини, що вводяться з рекомендованим інтервалом. Наприклад, вакцинація проти кашлюка, дифтерії, правця, Хіб-інфекції і гепатиту В. Якщо у наявності немає наступних доз вакцини того самого виробника, можна використовувати вакцину іншого виробника.

Чому важливо, щоб більшість дітей були вакциновані?

Якщо 95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не пошириться територією країни, навіть якщо буде завезене з іншої держави. Такий імунітет називається „колективним”. Колективний імунітет захищає дітей, котрим не можна проводити вакцинацію через постійні чи тимчасові протипоказання. Колективний імунітет може бути сформовано лише в результаті охоплення вакцинацією понад 95% населення.

 Слід враховувати, що імунітет проти інфекційних захворювань на все життя гарантований після перенесення лише деяких хвороб, наприклад, кору, паротиту, краснухи. Але ці захворювання можуть викликати ускладнення. Чи варто ризикувати?

 

clipnews