Сезон посіву – як підготовитись та чим захистити рослини

У народі кажуть: «Що посієш, те й пожнеш». Для того, щоб отримати добрий урожай кукурудзи, необхідно дуже ретельно підбирати насіння, обробляти його, а також правильно доглядати за рослинами, які з нього проростають. Витративши час на знезараження, калібрування, замочування і загартування насіннєвого матеріалу, кожен господар може отримати достойні плоди.

Як показує практика, не варто самостійно збирати насіння кукурудзи, оскільки більшість виведених культур, які дають гідний врожай, не дають добрий посівний матеріал. Найкраще купити насіння у спеціалістів, що забезпечить якість, свіжість садивного матеріалу. (Насіння для посіву можна купити тут).

Перед тим, як сіяти насіння кукурудзи, необхідно його правильно підготувати. Спочатку його замочують у 3% розчині солі для відбору порожніх насінин. Тоді його необхідно прокалібрувати, і обробити фунгіцидами та інсектицидами.

Сіяти насіння найкраще пунктирним способом, шириною міжрядь приблизно 70 сантиметрів, в глибину 5 – 8 см. Ваговою нормою насіння на гектар площі є 10 – 25 кілограм.

Важливим є ретельний підбір ґрунтової площі для висівання насіння кукурудзи, а саме моніторинг на предмет перебування на ній шкідників. З метою зменшення кількості ґрунтових шкідників, кукурудзу не слід засівати на полях, де росла озима пшениця. Не можна сіяти насіння цієї культури там, де, зафіксовано понад 10 особин на квадратний метр шкідливих комах. Найбільш поширені шкідники посівів кукурудзи: мідяки, дротяники, ковалики, личинки хрущів, хлібних жуків, а також личинки хлібного туруна. Проростаюче насіння та його паростки полюбляє паросткова муха, листя пошкоджує листогризуча совка.

Найкращий весняний період для засівання полів кукурудзою: у холоднішому кліматі 1 – 10 травня, в теплішому – 20 – 30 квітня. За найкращих умов, а саме вологості, температури та ін. кукурудза починає проростати через 7 – 8 днів. Щоб запобігти пліснявінню насіння, яке може бути уражене сажковими хворобами, а також для зменшення пошкодження висіяного насіння, паростків кукурудзи ґрунтовими шкідниками потрібно дотримуватись оптимальних норм, строків та глибини висіву, що визначені для кожної ґрунтово-кліматичної зони.

Перед сівбою насіння кукурудзи ґрунт потрібно обробити гербіцидами, щоб знищити бур’яни, інсектицидами та акарицидами для знищення комах-шкідників.

Для покращення врожаю кукурудзи у фермерстві широко застосовують протравники для підвищення коефіцієнта сходження насіння кукурудзяних культур, регулятори та стимулятори росту пророщених особин, адьюванти та ПАВ з метою забезпечення імунітетом рослини.

Про ці та інші засоби захисту рослин ви можете додатково ознайомитися на сайті ЗЗР.

partnernews