Зруйнована економіка та збурене суспільство – катастрофи можна було б уникнути

Зруйнована економіка та збурене суспільство. Корупція доїдає країну, а міжнародні інституції вже заморилися нам допомагати. Рівно чотири роки тому Сергій Ратушняк звернувся до президента Порошенка і запропонував негайні кроки для порятунку країни.

 

Якби влада дослухалася, катастрофи можна було б уникнути.

 

Ось це звернення Сергія Ратушняка.

Президенту України Порошенку Петру Олексійовичу

В ім’я збереження нації і країни, наполягаю:

НЕГАЙНО:

— Визнати поразку та втрату Криму і частки Луганської і Донецької областей, що завуальовано визнано вами підписом у 2-й Мінській угоді. Втрату Криму без супротиву  визнати злочином, державною зрадою. ГПУ і ВРУ вжити всіх необхідних заходів до розслідування.

— ВРУ визнати їх статус як тимчасово окуповані та планувати подальший розвиток держави з урахуванням цього фактору.

— Міжнародні сили, паркани, мури, нові прикордонні й митні перетини створити по існуючій лінії воєнного протистояння і українсько-російському кордоні, що дотичні до території підконтрольній державі Україна.

— В тижневий термін призначити українських послів в десятки країн, де їх посади недоречно пустують тривалий час. Ввести візовий і платний режим в’їзду до України на принципах повної дзеркальності. Віза — на візу, плата — на плату.

— Визнати річне керування урядом під керівництвом А. П. Яценюка — негативним та таким, що загрожує національним інтересам України і є джерелом внутрішньої загрози зникненню держави як такої. Уряд має іти у відставку.

Тому в аварійному порядку потрібно ввести такі економічні дії, що стабілізують ситуацію та нададуть можливість для подальшого росту і розвитку:

— зупинити продаж валюти на закупівлю товарів і послуг іноземного походження, крім зброї, ліків, медобладнання, обладнання та комплектуючих для виробництва. Зараз ми мільярди доларів витрачаємо на жуйки, сигарети, алкоголь, одяг. Сьогодні таке витрачання валюти – це шкода і зрада державі.

— Всі платіжні трансферти з офшорними зонами, фірмами, банками, країнами (без жодного винятку) обкласти податком — 25 %.

— Повернення валюти експортерами знизити з 90 діб до 30. Але дати їм право продажі всієї валюти на щоденних банківських аукціонах за вільними ринковими цінами. Сьогодні банки обкрадають експортерів на 2—6 грн. на кожному євро/доларі.

— Рефінансування «своїх» банків, безконтрольна емісія гривні — є корупцією, що вимагає відставку голови НБУ і передачу функцій рефінансування під парламентський контроль.

— Націоналізація всіх металургійних, хімічних, газо- і енергорозподільних підприємств, які не виконують (а це понад 90 %) зобов’язань згідно з договором приватизації. А це насамперед — соціальні зобов’язання – кількість робочих місць, рівень оплати.

— Націоналізація всіх газових, нафтових й інших сировинних надр, що були не розроблені, а приватизовані. Всі працюють на інтереси кримінальної олігархії.

Ввести міжвідомчий контроль на митницях, які залишилися джерелом підриву економіки.

У політичній сфері треба визнати масовий кримінальний підкуп виборців на виборчих перегонах по мажоритарних округах. ВРУ сформовано не у відповідності з політичними уподобаннями громадян. Терміново внести зміни до виборчого законодавства виключно на 100 % партійній основі. Прохідний бар’єр знизити до 3 %. Виборчий вік підняти до 21 року, не допускати до виборів працівників всіх бюджетних закладів і установ. Пропоную надати виборче право виключно платникам податків. Заборонити політичну рекламу, виключити змагання грошей. Тільки на рівних правах, в обсягах і спосіб, що визначені законом.

Щодо виборів на окупованих територіях — неприпустимим є надання особливих повноважень одним і не надання цих повноважень іншим територіям і регіонам. Адже це означатиме часткову федералізацію для тих, хто це отримав зі зброєю в руках. У іншому разі — це призведе до відкриття другого внутрішнього фронту. Всі ці заходи можна здійснити за тиждень—два. Позитивне сальдо експортно-імпортного балансу зростатиме щотижня і дасть можливість не тільки зупинити інфляцію, а й зрушити процес у зворотному напрямку. Внести відповідні зміни до Конституції насамперед щодо децентралізації владних ресурсів і повноважень.

Вибори до ВРУ і органів місцевого самоврядування, сільських і селищних голів оголосити на жовтень. В один день.

 

clipnews