Типовий совок: Площа Петефі в Ужгороді буде схожа на площу українського провінційного міста

Оприлюднено фотографії проекту реконструкції площі Петефі в Ужгороді.

Реконструкція площі Петефі була задумана ще в 2016 році. Тоді ж було оприлюднено ескізи того, як площа буде виглядати.

Тоді ж, активісти розкритикували ці ескізи, звертаючи увагу на те, що буде забагато кольорової бруківки і менше зелені.

У мерії ж запевняли, що ці ескізи попередні і не затверджені.

Тим не менше, у вересні минулого року почалися конкретні роботи з реконструкції.   І в мерії вже не приховували, що таки стелитимуть примітивну кольорову бруківку.

Сьогодні ж ряд ЗМІ оприлюднили репродукції того, як буде виглядати площа. Ці фото просто лякають.

Бруківки буде таки багато і вона буде кольоровою. У кращому стилі примітивної архітектури провінційних міст.

А ще дивний архітектор для “оригінальності” придумав на площі паркувальні місця для велосипедів. Це для кого? Хто залишатиме велосипед на площі? Велосипеди залишають перед будівлями, якщо власнику потрібно до неї увійти. На площах велосипеди залишати нема смислу.

А як вам ліхтарі в стилі псевдо-ретро, які встановлені не вздовж тротуару, а просто посередині широкого простору? Звідки така   фантазія в архітектора? Що в цьому місці буде підсвічувати ліхтар?

Ну і нарешті, клумбу з квітами посеред площі зруйнують, а на її місці побудують ось такий от совковий фонтан. Саме такі примітивні фонтани встановлюють собі рагулі в Нижній Апші в дворах.

Одним словом, аура старого міста з австро-угорською та чехословацькою історією буде знищена і древня площа отримає вид типової площі провінційного українського міста типу Жмеринки чи Кацапетовки. На більше фантазії у наших примітивних архітекторів і не менш примітивної влади розуму не вистачило. А дуже шкода.

prozak.info

 

clipnews