Поліція Закарпаття викрила трьох осіб, які виманили гроші у жителів семи областей України

Сектор боротьби з кіберзлочинністю Карпатського управління спільно зі співробітниками Тячівського відділу поліції повідомили про підозру чоловікам, які обгрунтовано підозрюються в шахрайствах у різних куточках України.

Заяви від жителів Львівської, Волинської, Хмельницької, Миколаївської, Київської, Дніпропетровської та Полтавської області стали надходити до поліції впродовж серпня та вересня 2017 року. Їх об’єднувала спільна риса – громадяни на популярному в Україні сайті оголошень знаходили інформацію про квартиру, яка здавалася у Львові, вносили аванс на рахунок власника, і зв’язок з контактною особою переривався. Сплачені суми у всіх відрізнялися і становили від 350 до 900 гривень.

Кіберполіція Закарпаття встановила, що кошти ошуканих громадян надходили на два банківські рахунки. Вони належали жителям селища Буштино Тячівського району. Крім цього, всі незаконно привласнені гроші знімалися в місцевому банкоматі. Спільно з Тячівським відділом поліції кіберполіція Закарпаття швидко встановила причетних до шахрайства та всі деталі їх протиправної діяльності.

Правоохоронці з’ясували, що до дев’яти епізодів причетні троє 25-річних жителів Буштина, один з яких на момент вчинення злочину відбував покарання за кримінальне правопорушення в Чернівецькій області. Чоловіки вибрали красиві фото на сайті оголошень та виставили їх на тій же веб-сторінці з інформацією про оренду квартири у Львові. Потерпілі телефонували за вказаним у публікації номером телефону, і закарпатці пропонували їм переказати певну суму грошей на рахунок в банку як завдаток. Після того, як гроші приходили – їх одразу ж знімали. Картки для розрахунку жителі Тячівщини використовували не свої, а знайомих. Підозрювані переконали односельчан надати їм свої рахунки в тимчасову оренду.

За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 ККУ, тобто шахрайство, вчинене з використанням електронно-обчислювальної техніки. Таке правопорушення карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. Двом із учасників незаконної діяльності вже повідомлено про підозру, на черзі закарпатець, який на даний момент знаходиться у виправній колонії в Чернівецькій області. Слідство у справі триває.

Відділ комунікації поліції Закарпатської області

clipnews