Експерт назвав “Муніципальну картку Ужгородця” корупційною оборудкою з банкірами

Експерт з економічних питань Юрій Ключівський піддав нищівній критиці запровадження муніципальної картки на території Ужгорода: 

Усілякі спроби влаштувати а-ля комунізм для окремих громадян того чи іншого населеного пункту Закарпаття, як і по всій Україні за рахунок всього населення – це чистої води самопіар муніципальної влади, фарисейство для суспільства, обдурювання земляків і корупційні обрудки організаторів такого “покращення” з банкирами…

Картка ужгородця чи мукачівця, як й інші “пільгові” ксіви – не повинні мати на меті змагання чиновників за голоси соціально слабших виборців, які влада організовує, як бачимо, у вигляді подачок за кошти з податків решти членів суспільства. Більше того, така, соціальна картка – не повинна бути емітована тією чи іншою, а тим паче – однією фінансовою установою…

Й останнє: ще на етапі планування подібного роду прожекту (липень 2017) – поперджав про непрозорість та профанацію цієї ідеї:

“Муніципальна картка ужгородця”, як й інша місцева дурилка (наприклад “картки мукачівця”), яка прив’язана до якоїсь окремої банківської установи – це класична й “узаконена” корупційна складова, яка нагадує а-ля зарплатний проект “по-українськи” (для окремого підприємства) з тією різницею, що на окремий банк тепер буде “працювати” все місто!

Негатив ще й в тому, що такими діями, відносно – великі міста, які можуть собі дозволити подібні прожекти на противагу малим містам й селам краю – банально дратують мешканців останніх.
Натомість, нічого подібного у цивілізованій Європі, куди ніби зібралась й Україна – нема. Вищевказані “ідеї”, як правило – приходять у голови тільки популістам у бідних країнах…

P.S. Ось приклади маніпуляції, коли “муніципальна картка ужгородця”, яку емітуватиме ПАТ КБ “Приватбанк” має забезпечити/підвищити/створити:
– забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
– підвищення якості та ефективності надання соціальних послуг ужгородцям;
– створення прогресивних стандартів соціального забезпечення громадян…

Раніше повідомлялось, що за рахунок коштів платників податків Ужгородська міськрада збагатить “Приватбанк” на 1 мільйон гривень.

22 лютого відбулася сесія Ужгородської міської ради, де було прийнято проект рішення стосовно Картки ужгородця. На засіданні виступив Олександр Ігнат, який знайшов в цьому проекті корупційну складову. Корупційна складова тут вбачається в тому, що в договорі між Ужгородською міською радою та Приватбанком, що доданий до проголосованого та затвердженого проекту рішення № 702, від 13 липня 2017 року, в пункті 1.6, передбачене безоплатне виготовлення таких карток. А в супровідній записці, що голосувалася з Доповненням до проекту рішення № 894 “Про зміни до Програми додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2018 рік”, на сесії 22 лютого, вказано що одна картка коштує 50 грн. Тобто одним натиском кнопки, більшість депутатів “випадково” виділили з міського бюджету 1 млн грн на 20 тисяч таких карток. Така маленька неточність дозволяє розділити владі та “Приватбанку” велику суму “брудних” грошей.

 

clipnews