За рубку дерев у заказнику “Чорга Гора” закарпатцю загрожує 5 років в’язниці

До 5 років позбавлення волі загрожує чоловіку за незаконну порубку дерев на території природно-заповідного фонду – ботанічного заказника «Чорна Гора».

Прокуратурою погоджено повідомлення про підозру 25-річному мешканцю м. Виноградів у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч.2 ст.246 КК України (незаконна порубка лісу, вчинена повторно).

Як повідомив керівник Берегівської місцевої прокуратури Володимир Жилкін, у провадженні слідчого відділу Виноградівського відділення поліції Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області перебуває кримінальне провадження, розпочате 12.01.2018 року за фактом виявленої незаконної порубки 14 дерев на території природно-заповідного фонду, а саме ботанічного заказника «Чорна Гора».

У ході досудового розслідування встановлено, що 5 січня цього року, 25-річний мешканець м. Виноградів, котрий раніше вже притягався до кримінальної відповідальності за аналогічний злочин, самовільно вирубав 14 дерев породи «дуб», «граб», «черешня» та «липа» на території природно-заповідного фонду Карпатського біосферного заповідника, в урочищі «Чорна Гора» м. Виноградів.

Вказані зрубані дерева він намагався перемістити до свого помешкання, однак був виявлений працівниками державної лісової охорони ДП «Виноградівське ЛГ». Цією незаконною вирубкою державним інтересам було заподіяно шкоду на 26 тис. грн.

Дії правопорушника кваліфіковано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.246 КК України – незаконна порубка лісу на території природно-заповідного фонду, вчинена повторно.

Наразі досудове розслідування кримінального провадження триває, вирішується питання про звернення до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу та завершення досудового розслідування в максимально стислі строки.

Довідково: За дане кримінальне правопорушення встановлена  відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5  років.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

clipnews