Ужгородець Володимир Козловський: «Маю чітку стратегію, щоб потрапити на Олімпіаду»

Незважаючи на зимовий час, закарпатські спортсмени з маунтенбайку продовжують підготовку до майбутніх змагань. Днями наш чемпіон України в цьому виді ужгородець Володимир Козловський повернувся з тренувального збору з Іспанії на тижневу відпуску. Тож «НЗ» скористалися нагодою й розпитали у нього про плани на майбутнє.

Володю, розкажи про останній тренувальний збір у лавах національної збірної.

– Місяць тренувалися в Іспанії, де «накатували» основу для нового сезону. За цей час наїздив 2, 5 тисячі кілометрів із поступовим набором висоти 28 тис. метрів. Там також тренувалися провідні команди світу, такі, як «Астана». Ми заклали хорошу основу для майбутніх змагань. Відзначу, що у складі збірної на цих зборах був ще один ужгородець – Том Рего, який із кожним сезоном прогресує.

До яких змагань готуєшся?

– Лише в понеділок, 12 лютого, повернувся до Ужгорода, а вже в неділю їду на черговий тренувальний збір на Кіпр, де візьму участь у чотириденному марафоні у складі грецької команди. Розглядаю ці змагання як підготовчі напередодні майбутніх важливих стартів – зимового та основного чемпіонатів України, ЧЄ та етапів кубка світу. Приємно, що перший зимовий ЧУ відбудеться в Ужгороді 30 березня.

♦ Закарпатці Володимир КОЗЛОВСЬКИЙ та
Том РЕГО на тренувальних зборах в Іспанії

У попередніх інтерв’ю ти розповідав, що хочеш потрапити до європейського клубу. Наскільки мені відомо з твоїх світлин у «Фейсбуці», тобі це вдалося зробити.

– Так. Саме з неділі змагатимуся на Кіпрі у складі свого грецького клубу. Минулого сезону мало брав участь саме в міжнародних стартах, які проходили в Центральній та Західній Європі, через брак коштів. Сподіваюся, що в новому клубі змагатимуся значно більше.

Знаю, що твоя  мета – літня Олімпіада-2020. Як рухаєшся до неї?

– У цьому аспекті дуже важливим для мене є правильно побудувати свій план і чітко виконувати його. Разом із тренером Віктором Мельником стратегію росту ми вже розробили, тож нині її дотримуюся. Навесні на змаганнях набиратиму відповідні рейтингові бали, щоб вибороти ліцензію на Олімпіаду.

Як оцінюєш розвиток українського маунтенбайку?

– На жаль, попри популярність велоспорту в Європі, в Україні чомусь відчутного прогресу нема. Якщо в Ужгороді з приїздом заслуженого тренера В. Мельника маунтенбайк почав розвиватися, то в інших регіонах – не дуже. Сподіваюся, що цю ситуацію зможемо виправити на краще.

Розмову записав
Роман СЕНИШИН

novzak.uz.ua

 

clipnews