Спортивно-реабілітаційний центр в Ужгороді: гірке сьогодення, чи світле майбутнє?

Ми вже повідомляли, що в обласному центрі зводять сучасний спортивно-реабілітаційний центр для інвалідів та учасників АТО. Під ці потреби виділено будівлю колишньої котельні по вул. Ф.Тіхого, яка до початку робіт перебувала в аварійному стані. У четвер, 22 лютого 2018 року, у малій залі Ужгородської міської ради відбулось обговорення стану виконання робіт, проблем та подальших планів.

У зустрічі взяли участь заступник міського голови Олександр Білак, керівник ПП «Пантеон» Микола Лило, керівник ТОВ «Вертикаль-Проект» Іван Тегза та представники обласного осередку Української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату на чолі з Олександром Лизанцем.

Цьогоріч на проект передбачено 5 мільйонів гривень з Фонду регіонального розвитку та кошти зі скарбниці Ужгорода. Орієнтовно гроші мають надійти у квітні.

«Обов’язковий мінімум з бюджету міста – 500 тисяч гривень, однак за можливістю виділимо 2 мільйони», – пообіцяв Олександр Білак.

Олександр Лизанець зазначив, що триває робота і з отриманням іноземних грантів. Однак, у можливих грантодавців є певна настороженість щодо фінансування проектів у нашій державі.

У свою чергу, Іван Тегза і Микола Лило зупинилися на питанні необхідності коригування проектно-кошторисної документації. Нагадаємо, кошти на її первинну розробку надали меценати, серед яких підприємства «Джейбіл», «Ядзакі», «Єврокар». Коригування з подальшою експертизою триватимуть приблизно до трьох місяців.

Зупинилися Микола Лило та Іван Тегза і ще на одному важливому питанні – браку робочих. Виною цьому є недостатня розрахункова зарплата, яка перебуває на рівні 5500 гривень. У цей час у сфері будівництва вона становить від 8300 до 12000 гривень.

 «І хоча є багато складнощів, проблем й попереду ще багато роботи, проект хоч і  потроху, але таки втілюється», – каже Олександр Лизанець, для якого зведення спортивно-реабілітаційного центру в рідному місті стало справою життя. Життя, яке дозволить й іншим відчути себе потрібними в суспільстві, краще адаптуватись та отримати фахову підтримку та допомогу.

 

 

clipnews