Нема щеплень – у навчальний заклад зась (ВІДЕО)

Не має щеплення –  зась у звичайну школу чи садок. Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначає обов’язковість проведення щеплень, а статтею 15 ч.2 цього ж Закону встановлено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Однак це рішення, мають право ухвалювати органи місцевого самоврядування, представники адміністрацій навчальних закладів. Медики області кажуть, така практика вже давно успішно реалізується у багатьох країнах Європи. Міністерство охорони здоров’я наполягає на такій нормі і в Україні. Закликають органи місцевого самоврядування врегулювати питання щодо недопущення до очної форми здобуття освіти або зобов’язати на перехід на домашню форму дітям, які не отримали обов’язкових щеплень. Тим паче, що таку форму освіти дозволяє і новий закон про освіту.

Медики переконані такі нововведення можуть суттєво зміцнити імунітет жителів області. Та от, виникає питання, як бути батькам з малозабезпечених сімей, адже не всі мають можливість заплатити за вакцинацію в приватних клініках. І картина з відсутністю вакцин стає звичною. Недостача і вакцин від поліомієліту, гепатиту В, гемофільної інфекції.

Втім, кажуть фахівці, тішить, що на Закарпатті переважна більшість мам за профілактику шляхом вакцинації. Наразі на Закарпатті зареєстровано трохи більше 300 відмов від щеплення батьками. Відреагують адміністрації шкіл чи то представники влади на заяви Міністерства охорони здоров’я, а ті в свою чергу чи забезпечать безперебійну постачу вакцин, покаже час.

m-studio.net.ua

clipnews