На Закарпатті суддя прийняв антинародне рішення і під вигуки “Ганьба” покинув зал суду

В Хусті “вбили” правосуддя: суддя Михайло Довжанин знову виніс незаконне рішення проти громади Березова у справі МГЕС, пише правозахисник Віталій Грегор.

В понеділок, 26 лютого, мала вирішитись по суті резонансна справа щодо будівництва міні-ГЕС неподалік с.Березово, що на Хустщині, однак голова Хустського райсуду Михайло Довжанин необґрунтовано зупинив її розгляд та втік під крики мешканців «ГАНЬБА!».

Йдеться про позов забудовника ТзОВ «Ріка Енерго» до Березівського сільського голови Богдана Біляка про скасування його розпорядження №30 від 10.07.2017 року «Про громадські слухання», яким “таємні” слухання щодо будівництва міні-ГЕС на річці Ріка поблизу Березова були визнані такими, що не відбулись.

22 грудня, голова села Березово видав на користь забудовників нове розпорядження №60, яким незаконно скасував своє попереднє розпорядження №30 і фактично “легалізував” псевдо-слухання щодо будівництва. 28 грудня 2017 р., внаслідок протестів мешканців, Березівська сільська рада на позачерговій сесії скасувала як незаконне розпорядження голови села №60   і взагалі заборонила будівництво міні-ГЕС на території сільради.

Представник забудовників Зоя Темнохудова подала клопотання із проханням зупинити розгляд даної справи у зв’язку з тим, що вона 16 лютого подала новий позов до Закарпатського окружного адміністративного суду про оскарження вищезазначеного анти-гесівського рішення вже Березівської сільської ради від 28 грудня 2017 р. В такий спосіб, фактично через суд, забудовники   тепер нав’язують своє екологічно-небезпечне гідробудівництво не тільки протестуючій громаді, а й депутатському корпусу села, яка більшістю висловилися також проти ГЕС.

Березівчани, їх представники Віталій Грегор та Микола Аннишинець​, разом із прокурором Хустської місцевої прокуратури Денисом Любка, категорично заперечили проти цього клопотання “гесівців”. Мотивували тим, що воно необґрунтоване, нікчемне, суперечить навіть здоровому глузду і направлене лише на затягування розгляду даної справи, яка постійно переноситься з вини забудовників вже із липня 2017 року.

Однак суддя Михайло Довжанин вирішив незаконно задовольнити це абсурдне клопотання та ухвалив зупинити розгляд даної справи доти, поки не буде вирішено в окружному суді ту іншу справу за новим позовом «гесівців». Слід звернути увагу, що текст цього рішення на 2 аркушах цей голова суду писав майже 3-години, а його мотивація – практично була «скопійована» із заяви забудовників.

Однозначно ми будемо оскаржувати дане рішення в апеляційному порядку, адже воно очевидно незаконне, безпідставне, заангажоване та прийнято проти інтересів громади Березова і всіх жителів долини Ріки. Крім того, мешканці вже готуються до нових протестних акцій із вимогою про відставку місцевих посадовців, які лобіюють це небезпечне будівництво і “фінансують” таке кривосуддя.

Слід нагадати громадськості, що цей же суддя в цій справі ще на початку її розгляду, 14 липня 2017 р,   вже приймав незаконне процесуальне рішення на користь забудовників, заборонивши березівчанам проводити повторні слухання, але 25 вересня Львівський апеляційний адміністративний суд скасував його і відмовив горе-забудовнику в забезпеченні позову.

Крім того, цей же Львівський апеляційний адміністративний суд 13 грудня також відмовив забудовникам, ТОВ «Ріка Енерго» та ТОВ “Гідроресурс-Ріка”, і в позові до Закарпатської ОДА, залишивши без змін рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 2 жовтня 2017 р.   Відтак було визнано законним розпорядження голови ОДА Геннадія Москаля №484 від 20 вересня 2017 “Про недопущення порушень прав та інтересів територіальних громад і громадян, негативного впливу   на навколишнє природне середовище під час вирішення питань, пов’язаних із розміщенням малих гідроелектростанцій”, яким було скасовано всі первинні дозвільні документи голови Хустської РДА Назарія Павлія, який, зокрема, «лобіює» дане екологічно-небезпечне будівництво на річці Ріка.

Geplaatst door Віталій Грегор op dinsdag 27 februari 2018

 

clipnews