“Чок та його вірні друзі” запрошують дітвору на прем’єру до обласного театру ляльок

18 лютого в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок – прем’єра вистави для дітей дошкільного і шкільного віку “Чок та його вірні друзі” М.Туровера та Я.Мірсакова.

 

“Чок та його вірні друзі” – весела й повчальна вистава про дружбу, винахідливість і взаємодопомогу. Життєрадісне та кмітливе поросятко Чок перемагає голодного і хитрого Вовка. Допомагають йому вірні друзі – старий Їжачок, хоробрий Зайчик, а також любляча Мама поросятка. Разом їм вдається провчити злого нападника.

Треба зазначити, що п’єса “Поросятко Чок”, поряд зі ще декількома подібними, як то “Гусеня” Н.Гернет, “Кицик-Мицик” Ю.Чеповецького – належать до класики лялькової драматургії і ставляться у всіх лялькових театрах, час від часу – в нових іпостасях, оскільки завжди чудово сприймаються глядачем і слугують відмінною школою ляльководіння для акторів.

Саме тому до п’єси про дотепне поросятко повернувся режисер, заслужений артист України Олександр Куцик, поставивши виставу в класичному стилі ширмової лялькової постановки, в якій лялька грає надзвичайну роль. Вистава сповнена музичними номерами, комічними епізодами та дивовижними перетвореннями.

Художником-постановником стала відома ілюстраторка дитячих книжок Олена Бугренкова, яка вже другий рік співпрацює з театром ляльок і успішно пробує свої сили у сценографії (глядачі пам’ятають її тогорічний дебют у виставі “Чарівні слова” режисера Н.Орєшнікової). Музику до вистави написав Артур Булина, аранжування – заслуженого працівника культури України Олександра Ухача. Художником по світлу дебютувала Світлана Бєлікова – це перша самостійна робота зі світлом молодої спеціалістки, котра вишколювала професійні навички під керівництвом досвідченої старшої колеги Ірини Осокіної.

У виставі задіяні провідні майстри сцени Олена Пишка (поросятко Чок), ветеран сцени Тетяна Сударєва (Заєць), актор Павло Проданюк (дядько Іжак) і молодий актор, торішній випускник кафедри майстерності актора та режисури театру анімації Харківського національного університету мистецтв ім.І.Котляревського Дмитро Ємець. До слова, Дмитро вже встиг зарекомендувати себе у репертуарі театру як здібний та добре підготовлений молодий спеціаліст – його “вводили” у вже діючий репертуар, а також він був активно задіяний у новорічно-різдвяних святкових заходах. Цього ж разу режисер довірив йому виконання одразу двох ролей – Вовка й Мами поросятка. І варто відзначити, що актору добре вдалося миттєве перевтілення з одного образу в інший. Фактично, це дебют молодого актора. Подібна практика, коли на сцені взаємодіють майстри зі стажем та молодь, для Закарпатського академічного обласного театру ляльок – звична практика, яка приносить позитивні результати.

Отже, прем’єрна постановка вистави “Чок та його вірні друзі” у неділю, 18 лютого, чекає на своїх маленьких глядачів і їхніх батьків у затишному залі театру. Початок, традиційно, об 11.00 та 13.00.

18.02.17

clipnews