«Цивілізоване сміття»: в Ужгороді з’являться сучасні пункти прийому вторинної сировини

Напередодні відбулася зустріч заступника міського голови Ужгорода Василя Гомоная з директором із розвитку ТОВ «АВЕ Умвальт Україна» Вадимом Семенком, який пропонує розмістити у нашому місті сучасні пункти прийому вторинної сировини.

Ініціатива має на меті кілька складових. По-перше, Україна взяла перед Європою зобов’язання більш цивілізовано поводитися зі сміттям, у тому числі проводити селективний розподіл і переробку. Потрібно, щоб сортування сміття стало нормою для кожного, а для цього, крім контейнерів, куди можна викидати окремі його види, необхідні сучасні, а не десь у старому гаражі чи підворітні пункти прийому, щоб можна було в цивілізованих умовах здати вторинну сировину для подальшої переробки і отримати за це оплату. Необхідно також проводити просвітницьку роботу і змалечку вчити берегти довкілля.

Вадим Семенко представив зразки пунктів прийому, вони можуть бути розмірами 2,5х6 або 5х6 метрів. Попередньо кілька місць в Ужгороді вже визначили, уже навесні планують розпочати роботи, щоб, як наголосив пан Вадим, пункти повноцінно працювали і здобули популярність до настання спеки, коли масово вживаються напої, щоб банки і пляшки з-під них не вкривали міські вулиці, сквери та схили річки.

Для початку в Ужгороді планують встановити 5-6, зокрема, для прийому пет- і скляних пляшок, макулатури, жерстяних банок, кількох видів поліетиленової плівки. Усе це пакуватиметься/спресовуватиметься і вивозитиметься на переробні підприємства.

На бокових та тильних сторонах пунктів будуть розміщувати просвітницьку інформацію, наприклад, скільки часу розкладається викинута пластикова пляшка.

У планах компанії також просвітницька робота з поширення культури поводження зі сміттям, котре є вторинною сировиною. Так, планують встановлювати в школах контейнери для окремих видів сміття, проводити цікаві заняття для учнів і навіть проводити змагання між класами та школами, хто більше збере, скажімо, макулатури і за це надавати цінні призи.

Заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай під час зустрічі підкреслив, що міська влада готова підтримати всі конструктивні ініціативи і проводить комплексне напрацювання стратегії поводження з відходами.

 

 

clipnews