В Україні збираються відкласти заборону на закупівлю молока у населення

Новий держстандарт якості молока, який набув чинності 1 січня, хочуть відтермінувати до липня 2018 року. Нові правила, зокрема, посилюють вимоги до молока, яке закуповують у населення.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики України.

Проект рішення про відтермінування незабаром представлять для громадського обговорення.

Зміни вимог до молока буде супроводжуватися аналізом розвитку ринку і ефективності державної підтримки.

Кінцева мета – привести якість молока-сировини в Україні у відповідність з європейськими положеннями.

У проекті передбачається, що використання молока другого сорту (від населення) обмежать для виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду. Однак молоко від населення буде дозволено у виробництві кормів для тварин або казеїну.

Підвищення якості молока з другого сорту до першого не вимагає значних витрат. Зокрема, мова йде про дотримання гігієни персоналу і самих тварин.

Виробникам молока потрібно працювати над поліпшенням санітарно-гігієнічних умов праці. Молоко найвищої якості коштує більше, ніж другого сорту, різниця в середньому досягає двох гривень і більше.

А молоко-сировина екстра-класу користується підвищеним попитом. Зараз його частка в структурі закупівель становить 15,5%, а рік тому – 13,8%. Більш того, саме молоко екстра-класу в цілому є базою для виробництва молочних продуктів, призначених на експорт.

Для невеликих господарств хорошим способом підвищення якості молока може стати кооперація, заявляють в Мінагрополітики.

clipnews