Понад 188 тисяч закарпатців отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки»

Понад 188 тисяч закарпатців отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки»

Програма «Доступні ліки» розпочала свою роботу з 1 квітні цього року. Її мета – збільшення прихильності хворих до лікування, зменшення ризиків виникнення  ускладнень протікання хвороб,  подовження тривалості життя в Україні. Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно, або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу. Нагадаємо, що лікар в рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника. Джерело фінансування програми – кошти Державного бюджету.

Начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров’я Ольга Чемет зазначиє, що для Закарпаття на реалізацію «Доступних ліків» цього року передбачено 22 млн. 614,3 тис. грн.  Область на 29 грудня вже отримала 22 млн. 614,3 тис грн.. і, згідно розпорядження голови ОДА,  розподілила кошти між районами та містами краю, а місцева влада –  між визначеними на місцях медичними установами.

Ольга Чемет зауважила, що рецепти на медикаменти та лікарські засоби, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, можуть виписувати лікарі закладів охорони здоров’я незалежно від форм власності та підпорядкування за узгодженням зі структурними підрозділами охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій. Розширення мережі, де пацієнт без черги зможе отримати рецепт на ліки дозволить більш ефективно реалізовувати Урядову програму і, відповідно, лікувати та профілактувати низку хронічних захворювать.

     В Закарпатті, станом на 29 грудня, до програми залучені 254 аптечних заклади, із якими в районах та містах області заключено відповідні угоди. Медичними працівниками в рамках програми «Доступні ліки» виписано 466 305  рецептів. Загалом 188,181 тисяч закарпатців скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 371 048  рецептів на суму понад 20 млн 774,9 тис. грн.. Середня вартість одного рецепту становить 55,99 грн.

Також нагадуємо, що з 2018 року згідно рекомендацій національних та міжнародних експертів до програми планується додати ліки для забезпечення хворих по трьох нових нозологіях: для лікування виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі.

Як повідомляє МОЗ,  реєстр лікарських засобів, вартість яких відшкодовується повністю або частково, буде повністю оновлено та розширено.

Нагадаємо, граничні оптово-відпускні ціни лікарських засобів базуються на ціні лікарських засобів у 5 сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.

Реєстр ліків, що відшкодовуються державою за урядовою програмою “Доступні ліки” переглядається двічі на рік – у січні та липні. Це робиться задля того, щоб ціни на лікарські засоби були актуальні.

clipnews