Кір – на Закарпатті. Як вберегтися!

За даними МОЗ України за 11 місяців 2017 року в Україні зафіксували 3382 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1049,  Одеській – 931, та Закарпатській – 416. В Одеській області 5 людей померли від кору, з них – 3 дітей. Найбільше на кір хворіють діти, проте серед захворілих є значне число дорослих.

Після ускладненої епідситуації з кору в Закарпатській області в 2012р., в подальші роки ситуація стабілізувалася, захворюваність носила спорадичний характер, реєструвалися поодинокі випадки.

В 2017 році відбувся черговий прогнозований епідемічний ріст захворюваності на кір.

З початку 2017 року  в області зареєстровано 637 випадків коку, що становить 50,6 на 100 тис.нас.. Хворіють переважно діти до 17 років – 567 випадів, що становить 91% від усіх захворілих. Найбільше поширена інфекція серед дітей віком  до 1 року (не отримали щеплення згідно віку)  та дітей 1-4 роки (з них 84% не щеплені). Загалом не мають щеплень проти кору 71% захворілих, одне щеплення отримали 14%, а вакциновані згідно календаря  – 6,6%.

Станом на кінець грудня кір реєструється на всіх адміністративних територіях області, крім Перечинського та Великоберезнянського районів. Найвищий показник захворюваності на кір у Виноградівському, Ужгородському, Хустському та Тячівському районах.  Інтенсивне поширення інфекції спостерігається серед осіб, що схильні до кочового способу життя та не мають щеплень проти кору.

В цілому по області лабораторно підтверджено діагноз кору у 172 захворілих (27%).

Щомісяця реєструється інтенсивне зростання захворювання на кір. В 2018 році прогнозується пік захворюваності.

 

Про вірус кору

Кір – одна з головних причин дитячої смертності у світі. Він загрожує і дітям, і дорослим, не захищеним щепленням. Захворювання проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.

Вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

clipnews