Які професії є найзатребуваніші в Закарпатській області? (ВІДЕО)

Сьогодні найбільш затребуваними вакансіями є робітничі.

У продовж 2017 року послугами служби зайнятості скористались близько 33 з половиною тисяч закарпатців. З них на обліку відомства в статусі безробітних мали більше 18 тисяч громадян. І хоч за словами директора обласного центру зайнятості ця цифра менша від обсягів попереднього року, згідно статистики, в Україні, як і на Закарпатті, рівень населення з відсутністю зайнятості збільшився.

Серед безробітних майже 60% складають жінки, а понад 37% це молодь віком до 35 років. З кожним роком зростає кількість роботодавців, а з ними й число вакансій, однак вони не в змозі охопити всі потреби центру зайнятості.

Станом на 1 січня 2018 року, на одну вакансію припадало шість безробітних. Це зумовлено в першу чергу попитом та пропозицією на робочу силу.

Сьогодні найбільш затребуваними вакансіями є робітничі. І це не дивно, адже тільки 20% із загальної кількості студентів закарпатських вузів отримують саме робітничі професії, решта здобуває вищу освіту, зазначає очільник центру зайнятості, і наводить приклад країн Європи, де тільки 30% навчається у вищих навчальних закладах. Саме тому Обласний центр Зайнятості має на меті цього року проводити інформаційну кампанію серед школярів починаючи з 8 класу. Їм працівники відомства будуть надавати роз’яснення подальшого вибору професії яка принесе не тільки диплом, але й роботу. В такий спосіб служба зайнятості планує зменшити дисбаланс між попитом на робочу силу та її пропозицією. А це, в кінцевому результаті, призведе до зменшення безробіття населення області.

clipnews