Голова Закарпатської ОДА хоче знайти засекречене місце де знищуються контрабандні цигарки (відео)

Ранок середи в облдержадміністрації розпочався із наради, скликаної очільником краю Геннадієм Москалем в якій взяли участь представники силових структур, державної фіскальної служби, митниці, прикордонників, прокуратури та громадські активісти.

Темою зібрання стала робота, а точніше, на думку присутніх активістів, зловживання службовим становищем працівників Державної виконавчої служби. Мова про конфісковане судом майно на митниці, яким розпоряджається саме виконавча служба. Згідно закону, конфісковане майно виставляється на аукціон, а виручені кошти спрямовуються у бюджет країни. Ті ж товари, які не змогли продати з молотка, безкоштовно спрямовуються до громадських організацій, благодійних фондів державних структур, або ж знищуються. Куди ж саме віддати майно, вирішує спеціальна комісія при державній виконавчій службі. Однак отримати здавалося б просту публічну інформацію, а саме протоколи рішень комісій щодо передачі майна, активістам не просто, однак все ж таки певних результатів вони очікують.

Згідно отриманих даних активістами, у 2016 році Державна виконавча служба отримала конфісковане судом майно у сумі близько 190 млн. грн. З них виручили з продажу тільки 38 млн. грн. та було безслідно знищено товарів на майже 2 млн. грн. Таку малу частку спрямованих коштів до державного бюджету активісти пояснюють зависокою оцінкою товару, який після невдалого продажу, передається безкоштовно установам та організаціям. Тут вбачають корупційну складову, оскільки в таких передачах майна часто фігурують одні і ті ж організації.

Сумніву в тому що товар, до прикладу вилучені контрабандні цигарки, перепродаються на вторинному ринку не має й голова Закарпатської облдержадміністрації. Г. Москаль каже: область, з вилученого митницею майна, практично не отримує ніякої фінансової вигоди, й відповідь із казначейства цьому доказ. В цьому випадку Геннадій Москаль доручив правоохоронцям а також прокуратурі відреагувати на заяви , за якими сьогодні вже відкрито 12 кримінальних проваджень. Більше того, очільник краю запропонував все ж таки знайти засекречене місце де знищується конфіскований товар, аби разом із активістами переконатись що він дійсно ліквідовується не тільки на папері.

За результатами наради, голова облдержадміністрації збирається направити відповідні звернення до прем’єр-міністра України, міністра внутрішніх справ, а міністру юстиції прохання усунути на час розслідування начальника Державної виконавчої служби у Закарпатській обл. та направити з Києва комісію яка б перевірила діяльність відомства.

Телекомпанія М-студіо

clipnews