Депутати проситимуть гроші на екологічну реабілітацію Солотвинського солерудника

Депутати Закарпатської облради клопотатимуть про фінансування заходів із локалізації та екологічної реабілітації Солотвинського солерудника.

Обласні обранці будуть звертатися до Міністерства аграрної політики  та продовольства України щодо внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансування заходів із ліквідації та екологічної реабілітації території впливу гірничих робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області.

Ініціатор звернення – голова ОДА, автор –  департамент агропромислового розвитку ОДА. Проект рішення завчасно оприлюднено на сайті облради http://zakarpat-rada.gov.ua/category/proekty-rishennya/

Як йдеться у проекті звернення: «В умовах погіршення рівня екологічної та промислової небезпеки в зоні надзвичайної ситуації державного рівня на території смт Солотвино Тячівського району упродовж 2013-2017 років на її ліквідацію виділено з Державного бюджету України надзвичайно низький відсоток (18,2 відс.) від проектних призначень. Протягом попередніх років, внаслідок обмеженого фінансування, найбільш необхідні, першочергові заходи, спрямовані на локалізацію надзвичайної ситуації, не проводилися, що призвело до стрімкого розростання і ускладнення проблеми.

На 2018 рік, як і в попередні  роки, Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачене фінансування у сумі 8483,6 тис. грн, обсягом якого не врахована необхідність забезпечення повного виконання І-ої черги проекту у розмірі 78,4 млн гривень.

Коригування проекту є вкрай необхідним, позаяк,  внаслідок відсутності фінансування на виконання першочергових робіт проекту з ліквідації та екологічної реабілітації території впливу гірничних робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області упродовж 2013-2017 років, безпосереднє виконання бюджетної програми не проводилось. За цих причин відбулося перенесення терміну початку виконання робіт та було порушено науково-обгрунтований трирічний строк будівництва, передбачений І-ою чергою проекту з ліквідації, відбулося підвищення вартості матеріальних і трудових ресурсів, що потребує перегляду прийнятих проектних рішень під впливом зміни техногенно-геологічних процесів (карсту, провалів, зсувів) і, як наслідок, призвело до підвищення кошторисної вартості будівництва.

Подальше виконання проекту ліквідації І-ої черги, кошторисна вартість якого була розрахована за цінами 2012 року, неможливе без проведення його коригування.

Водночас  депутати Закарпатської обласної ради глибоко стурбовані проблемними питаннями державного підприємства «Солотвинський солерудник», який не матиме законних підстав для виконання робіт із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у наступному році, навіть у межах мінімальних бюджетних призначень, через зволікання з направленням проекту змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансування заходів з ліквідації та екологічної реабілітації території впливу гірничних робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник», на затвердження Кабінету Міністрів України.

Враховуючи викладене, а також доцільність і необхідність збереження такої стратегічної галузі для України, як видобуток солі, адже Солотвинське родовище солі є найчистішим, унікальним на території України та Східної Європи, та з метою розв’язання проблемних питань державного підприємства «Солотвинський солерудник» щодо виконання робіт із ліквідації
наслідків надзвичайних ситуацій (провалів, карсту, зсувів) у 2018 році звертаємося до Міністерства аграрної політики та продовольства України з клопотанням у  невідкладно направити проект змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансування заходів з ліквідації та екологічної реабілітації території впливу гірничих робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області, на затвердження Кабінетом Міністрів України», – зазначено у проекті звернення, яке депутати облради прийматимуть під час 10-ї сесії у другій половині лютого п.р.

Прес-служба Закарпатської облради

 

clipnews