«Укрзалізниця» відрізала Перечинщину та Великоберезнянщину від залізничного сполучення

Депутати  Закарпатської облради звертають увагу Укрзалізниці на недостатній рівень залізничного сполучення з населеними пунктами Перечинщини та Великоберезнянщини.

Що в свою чергу негативно впливає на організацію перевезень пасажирів, розвиток туристичної інфраструктури цих районів.

Так, обласний обранець Андрій Вишняк під час роботи другого пленарного засідання дев’ятої сесії облради  запропонував включити у порядок денний питання «Про Звернення Закарпатської обласної ради  щодо включення зупинок у населених пунктах Перечинського та  Великоберезнянського районів  до розкладу руху поїзда № 13/14 Київ-Солотвино». Цю слушну ініціативу підтримало 49 колег-депутатів,  зважаючи на прохання жителів краю.  Як відтак  і саме звернення для поліпшення якості пасажирських перевезень залізничним транспортом на теренах області.

В ухваленому зверненні, адресованому ПАТ «Укрзалізниця», зазначається: «Прямий поїзд № 13/14 Київ–Солотвино відразу почав користуватися попитом серед населення чотирьох районів області, адже раніше курсував лише один пасажирський поїзд Солотвино–Львів і мешканці населених пунктів: Солотвино, Тересва, Тячів, Хуст, Королево, Виноградів, Боржава, Берегово, аби дістатися до м. Києва, змушенні були спочатку їхати в Мукачево.

Згідно зі зверненнями користувачів послугами поїзда № 13/14 Київ–Солотвино розклад його руху на шляху прямування у межах області потребує доопрацювання у частині включення зупинок в м. Перечин та смт Великий Березний, що дасть можливість напряму з’єднати залізничним сполученням населені пункти  Перечинського та Великоберезнянського районів з м. Київ.

«На сьогодні, – наголошується в документі, –  зазначені районні центри обслуговуються  поїздом № 601/602 Львів – Солотвино через Самбір та Сянки,  курсування якого збережено ПАТ «Українська залізниця» у графіку руху пасажирських поїздів на 2017/2018 рік.

Ці гірські райони мають сприятливий туристично-рекреаційний потенціал та унікальні для України природньо-кліматичні умови. На їх території зосереджені готельно-туристичні комплекси, в тому числі гірськолижні, бази відпочинку, сільські садиби, послугами яких користуються тисячі туристів з усіх областей України та зарубіжжя, адже їх приваблюють вражаючі краєвиди, автентичність та гостинність місцевих жителів.

Недостатній рівень залізничного сполучення з населеними пунктами Перечинського та Великоберезнянського районів негативно впливає на організацію перевезень пасажирів, розвиток туристичної інфраструктури цих районів».

Враховуючи соціально-економічний і туристичний аспекти цієї проблеми, депутати облради просять  включити зупинки у м. Перечин, смт Великий Березний та у інших населених пунктах Перечинського та Великоберезнянського районів в розклад руху поїзда № 13/14 Київ – Солотвино, що сприятиме створенню додаткових зручностей для туристів і майже 59 тисяч мешканців зазначених районів.

Прес-служба Закарпатської облради

clipnews