В Ужгороді до Дня святого Миколая презентували шість дитячих книжок

Цьогоріч за кошти обласного бюджету на Закарпатті видали шість дитячих книжок місцевих авторів. Серед них «Вірші для Одарочки» – Галина Малик, «Петрик грушу малював» – Микола Матола, «Дідові криниці» – Дмитро Кешеля, «Різьбив майстер колисочку» – Лідія Повх, «Закохані казки» – Олександр Гаврош. А також чергове видання відомої збірки Петра Лінтура «Казки одного села», надруковане найбільшим накладом – тисячу примірників. Книжки їх видавці та автори представили (18.12) в Закарпатській ОДА до Дня святого Миколая.

Такої кількості дитячих творів за один рік не видавалося давно, наголошувалося під час презентації, тож книжки стали справжнім надзвичайним подарунком до свята Миколая, передає прес-служба ОДА.

Збірка поезій Галини Малик «Вірші для Одарочки», приміром, написана для дошкільнят та дітей раннього шкільного віку. Оформлення видання стало дипломним проектом випускниці Закарпатської академії мистецтв Габріелли Величканич.

Книга письменника Дмитра Кешелі «Дідові криниці» – юнацькі оповідання. Автор проводить своїх героїв крізь складні житейські перипетії, аби показати як формується юний характер, закладаються основи моралі та духовності.

І дітям, і дорослим адресує тексти оповідань у книзі «Закохані казки» автор Олександр Гаврош. У казкових пригодах описані почуття, пов’язані з коханням, вони радісні й сумні, яскраві і загадкові. Письменник зізнається, поштовх кожній з чотирнадцяти історій, викладених в книзі, дало реальне життя.
Дитячі видання надруковані в межах Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню. Як повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Ярослав Галас, цього року за рахунок програми видано 16 книг загальним накладом понад 6 тисяч примірників. Він також висловив сподівання, що в наступні роки фінансування зазначеної програми з обласного бюджету буде збільшено.

clipnews