Ліквідація наслідіків негоди на Закарпатті. Оперативна інформація

Операивна інформація щодо ліквідації наслідіків негоди станом на 13:00, 16 грудня:

Внаслідок різкого підвищення температури повітря та опадів у вигляді дощу та снігу протягом 09-15 грудня на території Закарпатської області сталося підняття рівнів води у річках через що було підтоплені 1357 га сільгоспугідь, 278 дворогосподарства, 22 підвальних приміщень та дорожнє полотно 4 автомобільних доріг протяжністю 820 м. Для ліквідації наслідків негоди від залучено наступні сили та засоби:

– від підрозділів У ДСНС: о/с – 124 чол., техніка – 24 од., мотопомпи – 10 од.

– від БУВР «Тиса»: о/с – 400 чол., техніка – 20 од., насосні стації – 17 од.

– від ГУНП: о/с – 8 чол., техніка -3.

Іршавський район.

Близько 04 год. внаслідок розливу річки Боржава почався перелив води через дорожнє полотно автодороги Н09 Мукачево-Рогатин на ділянці Сільце-Вільхівка. Перелив довжиною 70 м висота водяного покрову 10-20 см. На місці події працює пересувна станція Берегівського МУВКГ(6 чол. та 2 од. техніки), від ДСНС 4 од. техніки та 48 чол. Рух транспорту обмежено, регулюється працівниками поліції. Починаються роботи щодо нарощування штучного обвалування (мішки з піском) на узбіччі дороги.

  • с. Вільхівка підтоплено близько 160  дворогосподарств,  480 га заплавних сільгоспугідь. Врятовано та  евакуйовано 3 мешканців (розміщено в близьких родичів).
  • с.Суха, зсув грунту пошкоджено 2 господарські споруди  у 1 дворогосподарстві, підтоплено 9 дворогосподарств.
  • с.Заріччя підтоплено 4  дворогосподарства, та 150 га сільгоспугідь.
  • с.Камянське р.Іршавка підтоплено до 550 га сільгоспугідь, є загроза підтоплення 25 дворогосподарств.
  • с. Сільце підтоплено 137 га сільгоспугідь.
  • с.В.Раковець р.Боржава підтоплено 25 дворогосподарств , та частково розмила вулицю Шевченка і Грушевського.
  • с.Кушниця зруйновано пішохідний міст через р.Боржава, підтоплено 12 дворогосподарств.
  • с.Довге підтоплено 5 дворогосподарств та пройшов перелив води через дорогу місцевого значення, Іршава- Довге. Перелив довжиною 150 м висота водяного покрову 10-15 см.

 

Ужгородський район.

Продовжується перелив через дорогу Ужгород-Демечі місцевого значення О-071207 між населеними пунктами Тисаагтелек – М.Геївці по довжині 100 м, шаром 10-15 см. Дана ділянка автодороги розміщена в міждамбовому просторі р. Латориця. Рух автотранспорту закрито, організовано об’їзд.

Підрозділами У ДСНС здійснено 8 виїздів по відкачуванню води.

Виноградівський район.

Продовжується перелив через автомобільну дорогу М23 (Вилок) — Шаланки — Великі Ком’яти протяжністю близько 500 м та глибиною 15 см внаслідок підвищеного рівня води  на р.Боржава в районі с.В.Ком’яти Виноградівського району. Рух на вказаній дільниці дороги призупинено. Підтоплено близько 40 га заплавних сільгоспугідь та 40 дворогосподарств с. В.Ком´яти.

Внаслідок сильних опадів у вигляді дощу відбулося підняття рівня води на р. Боржава в районі колишньої ткацької фабрики в с. В.Ком´яти. З метою недопущення підтоплення дворогосподарст та житлових будинків на лівобережній частині с. В.Комяти, працівниками Виноградівського міжрайонного Управління водного господарства виконано два прорани у правобережному насипу р.Боржава для розгрузки паводкових вод.

В районі  автомобільного мосту через р.Боржава в с. В.Ком´яти працівниками Виноградівського міжрайонного Управління водного господарства планується розритття правобережного захисного земляного валу.

Воловецький район.

Здійснено буксирування трьох транспортних засобів (7 чоловік)  на Воловецькому перевалі. Проводяться роботи по відкачуванню води з 5-х дворогосподарств в с. Нижні Ворота.

о 12год. 00 хв. поступило повідомлення про руйнування транспортного мосту в с. Котельниця, встановлено що внаслідок перезволоження ґрунту сталося часткове руйнування автомобільного мосту, об’їзні автошляхи відсутні, внаслідок руйнування мосту без транспортного сполучення залишилися близько 50 дворогосподарств. Силами місцевого населення встановлений тимчасовий пішохідний перехід. Процес руйнування мосту продовжується. Вказаний міст знаходиться на балансі служби автомобільних доріг у Закарпатській області.

Свалявський район.

Підрозділами У ДСНС здійснено 4 виїзди по відкачуванню води з підвальних приміщень.

Великоберезнянський район.

Підрозділами У ДСНС здійснено 3 виїзди по відкачуванню води з 1 дворогосподарства та 4 підвальних приміщень.

Мукачівський район.

Підрозділами У ДСНС здійснено 2 виїзди по відкачуванню води з підвального приміщення.

Перечинський район.

Підрозділами У ДСНС здійснено 2 виїзди по відкачуванню води з підвального приміщення.

 Міжгірський район.

Підрозділами У ДСНС здійснено 1 виїзди по відкачуванню води з підвального приміщення.

clipnews