Дві автівки та цигарки на 15 тисяч гривень поповнили склади Закарпатської митниці

Протягом останньої доби, в зоні митного контролю митних постів «Дяково» та «Тиса» Закарпатської митниці ДФС припинено спробу незаконного вивезення з України тютюнових виробів.

Зокрема, сьогодні вночі через митний пост «Дяково» до ЄС цигарки намагався вивезти іноземець, громадянин Румунії, автомобілем «Volkswagen Passat», обравши смугу руху «зелений коридор». Румун усно заявив про відсутність у нього товарів та предметів прихованих від митного контролю, або таких, які заборонені до вивезення з України.

Однак, в подальшому, при виведенні автомобіля до «червоного коридору» та проведенні поглибленого митного огляду, було виявлено незаявлені під час опитування та приховані від митного контролю цигарки вітчизняного виробництва «Philip Morris» з акцизними марками України. За «традицією» тютюнові вироби знаходилися в паливному баку автомобіля.

Також сьогодні вночі увагу працівників митниці привернув наш співвітчизник, мешканець Рівненщини, що, прямуючи до Італії автомобілем «Mercedes-Benz», обрав «зелений коридор» митного поста «Тиса». Чоловік запевняв, що переміщує через митний кордон України виключно особисті речі та заперечив наявність будь-яких інших товарів, переміщення яких через митний кордон заборонено або обмежено.

Відтак, врахувавши систему ризиків, автомобіль українця було виведено з загального потоку та направлено для проведення митного огляду в спеціальний бокс.

У ході здійснення поглибленого митного огляду вищевказаного транспортного засобу, підозри працівників митного посту підтвердились: виявлено приховані тютюнові вироби торгової марки «Winston» з акцизними марками України. Частина цигарок була прихована у паливному баку, інші – в конструктивній порожнині під декоративною обшивкою в середній стійці автомобіля.

В обох випадках громадяни вчинили дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

На підставі статті 511 Митного кодексу України складено протоколи, відповідно до яких до рішення суду вилучено два вищезгадані автомобілі, загальною вартістю понад 363,7 тис. грн, та 630 пачок цигарок, вартість яких склала понад 15 120 грн.

ДФС у Закарпатській області

clipnews