Черги на закордонні паспорти потроху зменшуються

Із початку року 176 тисяч закарпатців стали власниками біометричних закордонних паспортів. Це на 70 тисяч більше, ніж у 2016-му. Основним чинником зростання кількості бажаючих отримати документ став безвізовий режим із країнами ЄС. Лише за перші три місяці до міграційної служби Закарпаття звернулося понад 28 тис. краян.

 

Наразі ажіотаж спадає. У багатьох територіальних підрозділах подати папери на біометричний закордонний паспорт можна впродовж дня. Це, зокрема, у Воловецькому, Свалявському, Великоберезнянському, Рахівському, Ужгородському, Мукачівському райвідділах. Вартість його у регламентному режимі становить 557 грн 32 коп., у разі прискореного виготовлення – 810 грн 32 коп.

 

Разом із тим, на сьогодні триває затримка з видачею біопаспортів. Тому Головне управління ДМС України в області звертається до краян із проханням не планувати закордонних подорожей на зимові свята, не маючи на руках діючого документа. У січні 2018 року заплановано запуск на поліграфкомбінаті «Україна» додаткової лінії персоналізації. Це дозволить поступово повернутися до планової видачі біопаспортів.

 

Ольга ПОШТАК

 

clipnews