31 грудня: це цікаво знати

«На Новий рік побажаємо один одному щастя, сил і витривалості – і скажемо: дай, Боже, щоб вистачило віри і душевного вогню в одиниць для загального добра. Бо як вистачить вогню і волі в одиниць, тоді вистачить її в цілої нації. І з тим вона переможе.»
Іван Багряний

У народі існувало поетичне повір’я, що у новорічну ніч для віруючих людей «розкривається небо і вони можуть попросити у святих все, що їм заманеться: перетворення води на вино, каменя на хліб, глини на мед». Ніч проти нового року наповнена магічними діями, чарами. Це час, коли можна розгадати своє майбутнє і забезпечити щастя й добробут на цілий рік.

Саме здійснення мрій, добробуту та щастя бажаємо вам у новому році. І нехай всі найбільші перемоги у вас будуть ще попереду! З Новим роком!

За церковним календарем вшановують мученика Севастіана, святого Модеста, преподобного Михаїла, праведного Симеона.

Іменинниками 31 грудня є:

Зоя, Клавдій, Максим, Семен, Севастян

У цей день святкують:

Новий рік!

31 грудня народилися:

1596 – Петро Могила – визначний освітній і культурний діяч, митрополит Київський, Галицький і всієї Русі. Організатор Лаврської школи, яку після об’єднання з Київською братською школою було перетворено на Києво-Могилянську колегію. Сприяв розвитку Лаврської друкарні. Реставрував Софійський собор і будівлі Києво-Печерського монастиря.

1877 – Гнат Хоткевич – український письменник, історик, композитор, мистецтвознавець, етнограф, педагог, театральний та громадсько-політичний діяч. Найвизначнішим досягненням прозової творчості стала романтична повість з гуцульського життя «Камінна душа». Автор близько 600 музичних творів.

1892 – Михайль Семенко – поет, основоположник і теоретик українського футуризму, організатор футуристичних угруповань. «Модернізував українську лірику урбаністичною тематикою, сміливими експериментами з формою вірша, запровадив свіжі епатажні образи й творив нові слова, покликані відбити нову індустріалізовану добу.

«Рідна країна»

clipnews