Медик з Мукачева підробляла бланки на безоплатні та пільгові ліки, а потім продавала їх онкологічно хворим

Як повідомив виконувач обов’язків керівника Мукачівської місцевої прокуратури Роман Романик, в умовах реформування в державі медичної галузі, впровадження в життя програми «Доступні ліки» з метою покращення якості життя співвітчизників, окремі медичні працівники фактично зводять нанівець старання працівників МОЗ України та добросовісних лікарів.

Зокрема, слідством встановлено, що громадянка К. будучи медичним працівником одного з відділень Мукачівської центральної районної лікарні, маючи доступ до медичних документів та печаток, без відома лікарів-онкологів на рецептурних бланках для виписування лікарських засобів і виробів медичного призначення, (що відпускаються за повну вартість, безоплатно, з оплатою 50% і таких, що підлягають предметно-кількісному обліку), виписувала медичні препарати на ім’я мешканців міста Мукачево та неіснуючих осіб  та ставила на вказаних рецептурних бланках від імені лікарів – онкологів Мукачівської ЦРЛ підписи та печатки.


В подальшому, ця медпрацівниця, перебуваючи в Мукачівському міському комунальному підприємстві «Соціальна аптека», надавала заздалегідь підроблені нею рецептурні бланки, на підставі яких отримувала медичні препарати, які в подальшому за заниженою вартістю продавала онкологічно хворим особам, а виручені грошові кошти витратила на власні потреби.


Загалом, правоохоронцями викрито близько 50 епізодів такої злочинної діяльності громадянки К., внаслідок яких завдано матеріальної шкоди державі на суму щонайменше 40 000 гривень.


 Прес-служба прокуратури Закарпатської областіclipnews