Як в Ужгороді видали в оренду метри ліквідованого КП

На будівельному паркані нема стенда (паспорта) з інформацією про будівельні роботи. І в цьому можуть вбачатися ознаки порушення порядку виконання підготовчих та будівельних робіт. Адже, згідно з пунктом 12 Правил, на будівельному майданчику повинні розмістити стенд у доступному для огляду місці й із вичерпною інформацією про саме будівництво чи реконструкцію. І в міській раді про роботи на об’єкті нічого ніхто не знає. 
Принаймні, як ідеться в листі за підписом міського голови Богдана Андріїва, документи щодо об’єкта на Корятовича, 33 не були передані Управлінням ДАБІ в Закарпатській області. 
Публічних обговорень щодо використання цього приміщення або відкритих конкурсів щодо його продажу не зафіксовано. На офіційному сайті міськради в окремому розділі про користувачів муніципальної нерухомості також нема інформації про користувача 31 метра нерухомості в центрі. Комунальники працювали саме у двох кімнатах на 30,9 кв. м (про це згадано в договорі оренди від 2003 р.). 
Як повідомили в Ужгородській міській раді, приміщення видано в оренду фізичній особі для магазину непродовольчих товарів на майже 3 роки за 2 082 грн. на місяць. Тобто бюджет Ужгорода отримує саме 2 тис. грн. із лишком доходу за видачу нежитлових кімнат у центрі. На комерційному ринку нерухомості за таку ціну в Ужгороді можна зняти хіба що маленьку квартиру до 25 квадратів у «спальному» районі. 
На офіційному сайті Ужгородської міської ради досі нема окремого розділу з актуальною інформацією — яка нерухомість громади видається, продається чи просто надається. Натомість, у Департаменті міського господарства практикують лише один раз публікувати оголошення про оренду (чи продаж) нерухомості у друкованих ЗМІ, часто в різних. Щодо об’єкта на Корятовича, 33 інформація у 2015 р. була подана в одній із приватних газет Ужгорода. Саме один раз і лише в одному ЗМІ. І де тут гарантія, що бажаючі заплатити за оренду значно більше, ніж задекларовані стартові 
2 082 грн. на місяць, дійсно побачили це оголошення?.. 
Попри те, що на конкурс із цих причин надійшла лише одна пропозиція, конкурсна комісія з трьох осіб (усі працівники ДМГ) ухвалили рішення видати в оренду. Ще один цікавий факт — рішення про ліквідацію КП «Служба пасажирських перевезень» ухвалене 31 травня 2016 року, а оголошення про видачу приміщення, де працювало КП, з’явилося в серпні 2015 року. 
Хоча приміщення перебуває в оренді, до його приватизації без конкурсу — один крок. 
Адже саме орендар має першочергове право викупу муніципальної нерухомості. І в Ужгороді цією схемою активно користуються. І головне питання тут не в тому, що приміщення видається для підприємця чи фірми, а у тому, що такі питання не обговорюються не лише з громадою, а навіть із депутатами — легітимними представниками виборців. Крім того, наразі немає єдиного джерела інформації, що і де міська влада збирається продати чи видати в оренду. 
Згідно з Положенням, яке діє ще з минулої каденції міськради, в Ужгородському ДМГ на власний розсуд можуть вирішувати, що і кому та на яких умовах видавати в оренду. І в цьому вже є певні корупційні ризики, адже міське майно, виходить, у розпорядженні тих, кому вирішення цих питань навіть не делегував виборець. 

За публікацією
 
ProZak.info

clipnews