Закарпатський гандбол має надійний тил

Наприкінці минулого тижня сімнадцятирічні вихованки ужгородської СДЮСШОР з гандболу “Карпати” вибороли чемпіонський титул в чемпіонаті Дитячої ліги України своєї вікової групи. До слова, в останньому матчі наші дівчата перемогли одвічного конкурента – одноліток із львівського УФК.

 

Вже після повернення з Броварів, де проходив завершальний тур чемпіонату тренери охоче розповіли про вражаючий успіх своїх підопічних.

 

Звісно, тішуся здобутком наших дівчат, – каже тренер Олена Шукаль, – адже стати чемпіонами не кожному вдається. Ми довго йшли до цього: з четвертого класу набрали дівчат, вони в нас молодці. А складових успіху.. їх дуже багато –ставлення батьків, спортивно-виховний процес у школі. Хвала Богу, мені пощастило з дівчатами та й наш колектив СДЮСШОРу доклав максимум зусиль, щоб досягти цього успіху.

 

– Завершальний матч ви провели проти команди Львівської області. Відчувалося, що це своєрідне «дербі»?

 

– Так. Цей матч був визначальним, котра з команди перемагала б, та й ставала чемпіоном. Окрім того, на останній матч туру всі вже були змучені, добре, що були більш наполегливими – перемогли й стали чемпіонами. По суті, для дівчат – це був завершальний матч в Дитячій лізі, далі більшість з них перейдуть у дорослі команди. Кращих будемо віддавати в наші «Карпати», де вже тренуються троє наших вихованок – Анастасія Петровська, Наталія Шипляк та Катерина Купчак.

 

– А самі дівчата, хочуть потрапити в розташування  ужгородських «Карпат»?

 

– Звісно, адже наша доросла команда виступає в елітарний суперлізі й завжди бореться за чемпіонство. Кому не вдасться закріпитись у рідній команді шукатимуть команди в вищій лізі. Багато дівчат виступають в Тернополі.

  

– Який із матчів останнього туру вийшов важчим – з командою Дніпропетровської області чи львів’янками?

 

– В матчі проти Кривого Рогу ми вели в рахунку з різницею в шість м’ячів, дівчата дещо розслабилися й наприкінці поєдинку дозволили супернику скоротити відставання до одного м’яча. Добре, що зуміли вчасно схаменутися та втримали перевагу – ця гра стала для нас визначальною.

 

– Як оцінюєте рівень чемпіонату в Дитячій лізі серед команд 2000 року народження?

 

– Всі команди були рівні за силою. Важко нам було з Броварами, львів’янами та колективом з Кривого Рогу. Не знаю, що трапилося із Запоріжжям, які вирішили взагалі не виїжджати на тур і дещо сплутали нам карти. Але добре, що в підсумку все завершилося для нас якнайкраще.

 

Охоче поділився думками з «НЗ» і старший тренер чемпіонів – СДЮСШОР «Карпат» Віктор Іванович Чернов.

 

– Наш успіх – це величезна праця, – стверджує наставник. – Дівчата молодці, постійно відвідували тренування, наполегливо займалися, як бачите, результатом цього всього стала перемога в чемпіонаті країни.

 

– У кого з ваших підопічних відчутний прогрес, хто приємно здивував упродовж сезону?

 

– Ми бачимо наших вихованок щодня й очікували, що вони значно додадуть у розвитку та майстерності. У складі нашої команди виступають кращий правий на півсередній – Мілана Шукаль, кращий гравець чемпіонату – Наталія Шипляк, гарно себе зарекомендували Катерина Купчак, Анастасія Петровська, Олена Коман,  наш воротар – Тея Чіковані, юна Ганна Гававка, яка виступає за команду дівчат СДЮСШОР «Карпати» 2002 років народження, склад котрої нині успішно бореться за комплект нагород у Броварах. Зараз дві наші кращі гандболістки – Тея Чіковані та Мілана Шукаль перебувають на тренувальних зборах у складі молодіжної збірної України U-19, яка невдовзі (17 по 19 березня) боротиметься за путівку до чемпіонату Європи-2018 в Хорватії.

 

– Упродовж чемпіонату наша команда провела чотири з’їзні тури, який із них видався найбільш важким для ваших підопічних?

 

– Всі матчі були непростими. Перший тур був складним у Броварах, нам вдалося перемогти господарів з різницею в два м’ячі, напруженим видався домашній тур в Ужгороді, в останньому турі справжній бій нам дали дівчата з Кривого Рогу, львівська команда – наш постійний конкурент, але в усіх матчах дівчата проявили себе з найкращої сторони й вибороли бажані перемоги.

 

– Чи консультується з вами головний тренер суперлігових «Карпат» Борис Петровський з приводу ваших вихованок?

 

– Так, постійно з ним спілкуємося. Борис Анатолійович запрошує найкращих спортсменок  на тренування. З головною командою постійно займається Анастасія Петровська, Катерина Купчак, ці дівчата навіть встигли дебютувати в єврокубках – у матчі зі швейцарським «Цугом».

 

– Зважаючи на успіхи дівчат, можна бути впевненим, що Закарпаття  буде в лідерах вітчизняного жіночого гандболу?

 

– Це довели наші дівчата. Окрім того, у нас дуже хороша команда 2002 року народження, які нині претендують на чемпіонство. Впевнений, що наш край й надалі буде «законодавцем моди» українського гандболу.  Прогнозую, що «Галичанці» недовго залишилося почивати на чемпіонських лаврах у суперлізі.

 


Роман СЕНИШИН, Новини Закарпаття

clipnews