«Зайві» квадратні метри наповнили бюджет Закарпаття на 14,1 млн грн податку на нерухомість

Варто зазначити, що у 2017 році закарпатці отримають повідомлення – рішення від територіальних органів ДФС, у яких буде визначена сума податку на нерухоме майно, що не перевищує ставку 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати.

Зауважимо, що сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою, житлова площа якою перевищує 60 кв.м, для квартир і будинків – більше 120 кв.м.(згідно вимог Податкового кодексу України) та відповідно до рішень органів місцевої влади.

Однак, власники розкішних апартаментів – як юридичні, так і фізичні особи сплачуватимуть ще 25 тис. грн додатково за кожен об’єкт, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для будинків. Тобто, це і є та податкова плата за наявні розкішні об’єкти нерухомості, які можуть собі дозволити лише найбагатші.

Фахівці органів ДФС зазначають, що оподаткування нерухомості – одне із вагомих джерел надходжень до місцевих бюджетів. Тому радять органам місцевого самоврядування уважно підійти до питання визначення ставок для оподаткування нерухомості, з врахуванням останніх податкових змін, щоб в майбутньому отримати додаткові кошти в бюджет.

Детальніше про новації у справлянні податку на нерухомість, які вступили у дію з 1 січня 2017 року дивіться за посиланням: http://zak.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/282273.html.

ДФС у Закарпатській області

clipnews