У cловацькому Міхаловце під Новий рік стріляли на дальність з пляшок шампанського. Рекорд – 31 метр

Учасники мали виконати лише одну умову – принести з собою одну оригінальну пляшку ігристого вина місткістю 0,7 літра. Цього разу в конкурсі взяли участь 66 людей різного віку, від 4-річних до 70-річних, в тому числі з різних країн. 
Конкурс у день перед Новим роком відбувся опівдні на площі Визволителів. Пощастило Францу Ленхарду, який вистрелив на відстань 21,13 м. Переможець отримав величезну пляшку шампанського. Однак рекорд, який належить Паволу Тоту здолати не зміг ніхто. У 2005 році Павол вистрелив на 31 метр. 
Слід нагадати, що із ігристими винами треба бути обережними. Так у 2013 році чоловікові в Чернівцях корок від шампанського влучив в обличчя та зламав щелепу. 
Як відомо, пробки для вина виготовляють з кори коркового дуба. Безпосередньо перед закупоркою її розм’якшують парою або гарячою водою. Потім нижню половину пробки стискають до 17 мм, щоб вона могла увійти у пляшку. На відміну від пластикової, коркову пробку забити вручну складно. Для цих цілей використовується верстат, тиск якого на пробку становить близько 2 т. Rionews.com.ua, Фото TARS

clipnews