Трампа хочуть позбавити права першим наносити ядерний удар

Про це інформує Foreign Policy.

“Цей закон заборонятиме президенту наносити першим ядерний удар без оголошення війни конгресом. Проблема” застосування першим “стала критично важливою тепер, коли президент Дональд Трамп має право почати ядерну війну в будь-який момент”, – пояснив один з авторів законопроекту сенатор-демократ Едвард Маркі .

Політик зазначає, що зараз у президента США є право на застосування ядерної зброї першим і, за його словами, Трамп уже згадував про таку можливість для боротьби з терористами.

“Під час кризи з іншою країною, що володіє ядерною зброєю, така політика істотно збільшує ризик ненавмисної ядерної ескалації. Ні президенту Трампу, ні іншому президенту не повинно бути дозволено застосовувати ядерну зброю, крім як у відповідь на ядерну атаку”, – підкреслив Марки.

“Конгрес повинен діяти, щоб зберегти глобальну стабільність, шляхом обмеження обставин, при яких США будуть першою країною, що використовує ядерну зброю”, – додав співавтор документа конгресмен Тед Лью.

Він висловив стурбованість “гучними заявами” Трампа, які той робив до інавгурації.

Раніше Трамп написав в Twitter, що до тих “поки світ не прийшов до тями” щодо атомних бомб, США повинні зміцнювати і розширювати можливості в області ядерних озброєнь. Пізніше він додав, що в разі гонки озброєнь Америка перевершить всіх в цьому процесі.

clipnews