Про зміни в системі оподаткування йшлося під час семінару у Свалявському відділенні Мукачівської ОДПІ

Начальник Свалявського відділення Мукачівської ОДПІ Лендєл Г.Д. привітала присутніх зі святами та подякувала за сумлінність у сплаті податків до бюджетів усіх рівнів, які в порівнянні з 2015 роком збільшились майже на 55 мільйонів гривень. Ганна Дмитрівна висловила сподівання, що учасники заходу залишаться задоволеними семінаром та отримають багато нової та цікавої інформації.

На семінарі висвітлено найактуальніші питання, пов’язані із основними змінами в податковому законодавстві, які вступили в дію з 01.01.2017 року.

Особливу увагу приділили змінам в оподаткуванні фізичних осіб, новаціям в адмініструванні податку на прибуток, місцевих податків, ресурсних платежів, екологічного та акцизного податків та інше. Зокрема:

– відмінена сплата акцизного податку від реалізації пального в роздрібній мережі. З метою збалансування вже прийнятих місцевих бюджетів з Державного бюджету до місцевих бюджетів в 2017 році надходитиме сума акцизного податку від реалізації пального на рівні 2016 року^

 – ставки податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб зменшено з 3 відсотків до 1,5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року^

– ставка збору за місця для паркування транспортних засобів встановлена в розмірі 0,075%, замість діючих раніше від 0,03% до 0,15% мінімальної заробітної плати^

 – транспортний податок визначався з вартості автомобіля, який перевищував 750 розмірів мінімальної заробітної плати, а з 01.01.2017 року ця цифра становить 375 мінімальних заробітних плат^

 – значно змінився порядок оподаткування земельних ділянок. Ставки податку за земельні ділянки нормативно – грошову оцінку яких проведено, встановлюються у розмірі не більше 3%, для земель загального користування – не більше 1%, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 1% їх нормативно – грошової оцінки. Щодо оподаткування земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, оцінку яких не проведено, внесена зміна, згідно якої сільгоспугіддя оподатковуються за ставкою не менше 0,3 та не більше 5% нормативно – грошової оцінки ріллі по області.

– внесено зміни щодо орендної плати для пасовищ у населених пунктах, яким надано статус гірських, а саме: орендна плата для пасовищ не може перевищувати розміру земельного податку.

 

Крім цього, звернули увагу на зміну розміру прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати – з 1 січня їх розмір становить 1600 і 3200 гривень. Відповідно збільшився розмір мінімального страхового внеску – 704 гривні, а ставка єдиного податку для платників першої групи встановлена в розмірі до 10% від прожиткового мінімуму, тобто не більше 160,0 грн. на місяць, для платників ІІ групи ставка розраховується з мінімальної заробітної плати 3200 грн.

Присутніх інформували, що з 01 січня 2017 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Також, слухачів ознайомлено із змінами в адмініструванні податку на додану вартість, зокрема дискусію викликало питання реєстрації податкових накладних. Обговорено порядок подання звітності платниками податку на прибуток та неприбутковими установами і організаціями.

Учасникам семінару нагадали про терміни подання звітності та сплати податків за результатами діяльності 2016 року.

Акцентовано увагу присутніх на можливості використання в роботі різноманітних електронних сервісів, що розміщенні на веб-порталі ДФС України, зокрема мова йшла про електронний кабінет платника податків.

В процесі обговорення змін усім запитувачам надано відповіді.

За матеріалами Свалявського відділення Мукачівської ОДПІclipnews