На Закарпатті СБУ відпустила Івана Данацка, який вивісив “балогівськый” прапор

Свій чинок Данацко пояснив тим, що вже третій рік вимагає від СБУ заборонити вивішувати на адмінбудівлях прапори інших держав, зокрема, Угорщини, спецслужба не бачить в цьому проблеми, вважаючи, що чужоземні прапори на міськрадах та сільрадах встановлені законно: 
Третій рік боротьби з СБУ по факту проблеми прапорів других держав на адміністративних будівлях Закарпаття, а у відповідь, що це прапори національних меншин і вони висять в рамках чинного законодавства. Я пообіцяв, що якщо не вирішать цю проблему, тоді я зроблю їм подарунок на Новий рік. Пообіцяв – зробив!, – зазначив Іван Данацко. 
Для Івана Данацка хочемо повідомити, що історичним прапором русинів був синьо-жовтий прапор. 
Павло Федака, доктор історичних наук повідомив “Трибуні”, що з 1709 року згадується синьо-жовта барва у прапорництві Закарпаття. Синьо-жовту стрічку дарувала і імператриця Марія Терезія єпископу просвітителю А. Бачинському. Це були кольори місцевих єпархій. Це і кольори прапора першої хвилі еміграції русинів до Америки. 1919 року з’їзд русинів пройшов також під синьо-жовтою фаною. До Чехословацької республіки Закарпаття входило також під синьо-жовтими стягами. З XVIII ст. до 20-х років узагалі не було іншого прапора на Закарпатті, окрім синьо-жовтого, розповів П. Федака. Навіть кахлі XVII століття Невицького замку мають синьо-жовте забарвлення. 
У 20-ті роки на Закарпатті справді був поширений прапор російського царизму, який прийняли русофільські організації (общество імені Духновича), як прапор загальноруської єдності. Він був занесений російськими емігрантами. 
Русинський прапор – синьо-жовтий. Цей факт підкріплений багатьма доказами. Синьо-жовтий прапор мають також міста Кошіце, Пряшів, Берегово., – зазначив Павло Федака. 
Прапор, який вивісив Іван Данацко видуманий у 90-хроках ХХ століття і культивувався на Закарпатті родиною Балог для створення окремого політичного анклаву. 

trubyna.org.ua

clipnews