Минулоріч в Закарпатті легалізовано 1483 найманих працівників

Усього торік підрозділами оподаткування фізичних осіб фіскальної служби краю проведено 127 перевірок підприємств, установ, організацій та 52 перевірки фізичних осіб – підприємців з питань дотримання ними діючого законодавства при виплаті доходів громадянам.

За наслідками перевірок порушникам додатково донараховано понад 6 млн грн ПДФО та понад 1,6 млн грн єдиного соціального внеску.

З огляду на те, що з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата становить 3200 грн у регіональній фіскальній службі радять бізнесменам не ігнорувати гарантований рівень мінімальної заробітної плати при нарахуванні та виплаті зарплати найманим працівникам та, відповідно, при сплаті податків. Адже нехтування та недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці може обходитися роботодавцю штрафними санкціями на значну суму.

Водночас у відомстві нагадують, що для найманих працівників нелегальна зайнятість є нестабільною, нерегулярною, а тому ризикованою і зовсім не гарантує одержання трудових доходів. Така зайнятість нелегальних найманих працівників позбавляє їх багатьох соціальних прав, передбачених Конституцією України і Кодексом законів про працю України: пенсійного забезпечення, права на допомогу з тимчасової непрацездатності, на оплачувану відпустку, на допомогу з безробіття, на охорону праці, вона не зараховується до трудового стажу.

ДФС у Закарпатській області

clipnews