Інавгураційна промова Трампа: що пообіцяв американцям і світу новий президент США

У своїй інавгураційній промові 45-й президент США пообіцяв, що буде керувати країною керуючись виключно інтересами країни. За його словами, США захищали кордони інших країн, відмовляючись захищати власні:

“Це право будь-якої нації – ставити свої інтереси на перше місце…Ми дивимося в майбутнє…З цього дня і надалі на першому місці буде тільки Америка”, – цитує Трампа 


Інтерфакс-Україна

Він також пообіцяв під час його президентства США повернуть собі велич:

“Разом ми зробимо Америку знову сильною, багатою, гордою, безпечною країною…ми всі разом повернемо Америці її велич”, – сказав він, очевидно, відсилаючи слухачів до свого передвиборчого слогану Make great America again.

Однак, Трамп заявив, що США не будуть нав’язувати свої цінності іншим країнам світу.

“Ми не прагнемо нав’язувати наш спосіб життя нікому. Нехай він краще буде прикладом для інших…Ми будемо шукати дружби з іншими країнами світу, але ми будемо робити це з розумінням того, що всі країни мають право на те, щоб ставити свої інтереси на перше місце”.

За словами нового президента, необхідно зміцнювати діючі союзи США з іншими країнами, створювати нові і покінчити з радикальним ісламським тероризмом.

“Ми будемо зміцнювати існуючі альянси і створювати нові, ми об’єднаємо цивілізований світ проти радикального ісламського тероризму…Радикальний ісламський тероризм буде ліквідований”, – сказав президент.

Щодо внутрішньої політики, Трамп пообіцяв “повернути американцям роботу і відновити країну руками американців і працею американців”. Президент висловив упевненість, що “сьогодні ми не просто передаємо владу від однієї адміністрації інший, ми … віддаємо її назад вам, народу”.

За його словами, “надто довго одна маленька група людей у столиці керувала країною і пожинала плоди, тоді як народ ніс на собі тягар”.

Новий президент США пообіцяв відновити інфраструктуру, промисловість, нові технології і армію США і заявив, що має намір разом з американським народом “перебудувати країну”.

“Разом ми визначимо курс Америки та світу на багато-багато років вперед”, – заявив лідер США.

Церемонія інавгурації 45-го президента США Трампа 

пройшла у Вашингтоні, на Капітолійському пагорбі.

На церемонії інавгурації були присутні екс-президенти Барак Обама, Білл Клінтон, Джиммі Картер, а також суперник Трампа на листопадових виборах Гілларі Клінтон.259aaca2167c68e8466039aafa167916ad31a2a265d44bf05dpimgpsh_fullsize_distr_01


 


Перед цим Трамп разом з дружиною прибув до Білого дому на зустріч Бараком Обамою. За традицією, Обама, як колишній президент, написав листа своєму наступнику, залишивши його в Овальному кабінеті. Його зміст не повідомляється.

Перед початком інавгурації Трампа у Вашингтоні пройшли акції протесту.

clipnews