Отримувачам субсидій перерахують борги за комунальні послуги

Постановою Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 року уточнено порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг в частині недопущення нарахування та обліку будь-якої заборгованості на особовому рахунку одержувача субсидії після відповідного розрахунку за результатами опалювального періоду. 
Це рішення унеможливлює нарахування заборгованості отримувачам субсидій у майбутньому та вирішує питання із уже «помилково» нарахованими боргами. Надавачі послуг повинні здійснити перерахунок платіжок за минулі місяці, і одержувачі субсидій, які сумлінно сплатили ці незаконні борги, мають отримаюти нові платіжки із зазначенням суми переплати. 
Також змінами передбачено, що в разі затвердження органами місцевого самоврядування норм споживання холодного та гарячого водопостачання і водовідведення, що перевищують соціальні нормативи, компенсація додаткових витрат отримувачам житлових субсидій, у разі відсутності квартирних приладів обліку холодної та гарячої води здійснюватиметься за рахунок відповідних місцевих бюджетів. 
Додамо, у зв’язку з тим, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідали реальному споживанню послуг, в минулий опалювальний період (2015 – 2016 рр.) на рахунок отримувачів субсидій утворилася сума невикористаних субсидій у розмірі понад 10 млрд грн. 
Тому, як раніше повідомляв ProZak, ще в квітні 2016 року Кабінетом Міністрів було прийнято рішення повернути ці кошти до Державного бюджету і зобов’язано надавачів послуг самостійно провести відповідні розрахунки. При цьому незначну частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу чи в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (залежно від того яке з цих джерел енергії використовується для індивідуального опалення) мали зарахувати в якості оплати послуг, у т.ч. обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступний розрахунковий період. 

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук
 

ProZak.info
 

clipnews