Про переобладнання транспортного засобу та сплату акцизного податку

Датою виникнення податкових зобов’язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, який відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.

У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу (п.216.11 ст.216 Податкового кодексу України).

Відповідно до ст. 68 Митного кодексу України ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі ст. 69 Митного кодексу контролюючі органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, відповідно до УКТ ЗЕД. У разі неможливості платнику податку самостійно визначити код згідно з УКТ ЗЕД переобладнаного вантажного транспортного засобу та суми акцизного податку, що підлягає сплаті до здійснення реєстрації такого транспортного засобу, такий платник може звернутися до контролюючого органу за місцем реєстрації і, крім заяви довільної форми, надати документи про переобладнання транспортного засобу, зокрема документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.

При цьому платники акцизного податку при зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов’язані пред’явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відмітною банку про дату виконання платіжного доручення (пп. 222.2.4 п. 222.2 ст. 222 Податкового кодексу).

Також слід зазначити, що відповідно до п. 7.2 ст. 7 цього Кодексу під час встановлення податку можуть передбачатися податкові пільги та порядок їх застосування. Водночас визначені пунктами 213.2 та 213.3 ст. 213 зазначеного Кодексу операції з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню та які звільняються від оподаткування, не містять будь-яких підстав для звільнення від оподаткування ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль. Отже, пільги зі сплати акцизного податку Податковим кодексом не передбачено.

ДФС у Закарпатській області

clipnews