На посаду прокурора Закарпатської області розглядається кандидатура Олександра Пересоляка

Нещодавно він заявив, що попередній конкурс в місцеві прокуратури був скомпрометований, бо з 3388 кандидатів з-поза прокурорської системи посади отримали тільки двоє. Тож новий генпрокурор планує провести новий конкурс, щоб органи прокурорського самоуправління в наступному році створювали нові прокурори, що ніколи не працювали в прокуратурі.
В світлі цього слід розглядати і прохання Генпрокуратури до “Люстраційної комісії Закарпатської області” надати рекомендаційний лист щодо кандидатури Олександра Пересоляка, який розглядається як незаангажований претендент від громадянського середовища на посаду прокурора Закарпатської області. 
Минулого тижня такий лист був направлений на ім’я Генерального прокурора України Юрія Луценка. 
Зокрема, в ньому йдеться: 
“В контексті процесу оновлення прокуратури Закарпатської області рекомендуємо на посаду її керівника представника громадського середовища, адвоката, Олександра Пересоляка. 
Олександр Пересоляк після майдану очолив орган громадського контролю, громадську раду Ужгородської міської ради та забезпечив її діяльність на захист прав та інтересів громади Ужгорода не гірше Ужгородської місцевої прокуратури. 
Так, громадською радою було ініційовано близько 20 кримінальних проваджень у сфері земельних відносин і приватизації. Усього громадськими активістами ініційовано понад 60-ти кримінальних проваджень. Однак, по жодному із даних проваджень органами прокуратури не пред’явлено підозри. Нашим кандидатом подано повідомлення про корупційні правопорушення керівництва Ужгородської міської ради та прокуратури м.Ужгорода, однак такі залишилися проігнорованими прокуратурою Закарпатської області та Генеральною прокуратурою. Органи прокуратури Закарпатської області без діють. 
Громадською радою ведеться близько 10 судових процесів проти Ужгородської міської ради, по деяким із них міська рада самостійно скасувала власні рішення, по деяким у справу вступили органи прокуратури Закарпатської області. Повернуто земельні ділянки у власність територіальної громади, зупинено корупційні схеми, захищено від забудови декілька десятків гектарів зелених зон міста. 
Олександр Пересоляк веде судовий процес про скасування конкурсу до Ужгородської місцевої прокуратури, оскільки такий був проведений у порушення положення, що не дозволило зовнішнім кандидатам прийти на керівні посади у прокуратурі. 
Із нещодавніх заходів пропонованого нами кандидата – поїздка у м. Яремче та виявлення не задекларованої вілли прокурора Закарпатської області Володимира Янка та інших не задекларованих статків родини прокурора. За наслідками проведеного розслідування – до Генеральної прокуратури України подано повідомлення про корупційне правопорушення прокурора Закарпатської області Володимира Янка. 
Враховуючи перевірені часом характеристики Олександра Пересоляка як фаховість, принциповість, нетерпимість до будь-яких проявів корупції, а також значна підтримка громадського середовища, рекомендуємо Вам його кандидатуру на посаду прокурора Закарпатської області”, – зазначається в рекомендаційному листі за підписом голови ГО “Люстраційна комісія Закарпатської області” Вячеслава Харченка. 
Якщо Луценко хоче дійсно реформувати прокурорську систему, то в нього нема іншого виходу, як призначати людей з поза неї, адже корупційна матриця нездатна реформуватися кадрами вирощеній в її надрах. 
Cвідченням серйозності намірів нового Генпрокурора Юрія Луценка здолати “спрута” є його сьогоднішнє рішення призначити керівником департаменту ГПУ щодо дотримання прав людини регіонального координатора уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області В’ячеслава Свірця. 
Про це Луценко сказав журналістам після інспекції слідчого ізолятора Служби безпеки України, передають Українські Новини. 
“Разом з пані омбудсменом ми прийняли рішення, за її пропозицією, про зміну керівника департаменту Генпрокуратури, який буде стежити за правами людини в місцях позбавлення волі. Свірець – досить відомий правозахисник, зараз він приїхав до Києва і оформляє документи”, – сказав він. 
За словами Луценка, за дотриманням прав людини має спостерігати людина поза системою. 
“Я просканував його Facebook, побачив, що його постійно турбують проблеми меддопомоги, проблеми побутові, проблеми законодавчі. Мені потрібна така людина”, – сказав він. 
Луценко підкреслив, що першим завданням Свірця буде виведення служби медичної допомоги зі складу департаменту виконання покарань. 

clipnews