Програма ночі музеїв в Ужгороді

П’ять локацій міста – Закарпатський краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького, Закарпатський художній музей ім. Й. Бокшая, Закарпатський музей народної архітектури та побуту, галерея «Ілько» та кафе-музей «Під замком» – кожен активно готує свою «Ніч у музеї». 
Родзинкою Закарпатського краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького стане Королевське Євангеліє, переписане 1401 року. У ніч з 21 на 22 травня буде унікальна можливість побачити саме оригінал Євангелія. Поруч із ним буде представлено і факсимільне видання. Також будуть проводитися різноманітні екскурсії в нічному замку. 
Закарпатський музей народної архітектури та побуту влаштує дефіле одинадцяти пар в національному вбранні. Однією із родзинок ночі у цьому закладі стане фольклорний гурт «Гудацька Тайстра». О 19.00 на території музею буде проводитися вечірня служба. 


У Закарпатському художньому музеї ім. Й. Бокшая «Ніч у музеї» буде уже другою ніччю. Перша проводилася у 2011 році. Відвідувачі матимуть змогу насолодитися ювілейною виставкою до 125-річчя народження Адальберта Ерделі, а також послухати музичні творіння хору «Cantus». У музеї виставка картин поєднуватиметься із цікавими екземплярами різьбярської творчісті Василя Свиди. 
Галерея «Ілько» відкриє свою «Ніч у музеї» о 21.00 і працюватиме до ранку. Програма вечора також буде насиченою, зокрема планується зустріч з фотографом, презентація книги. На завершення буде музична програма ужгородських та хустських гуртів. Можна буде почути сучасну і класичну музику. 
Кафе-музей «Під замком» розпочне свою роботу опівночі. «21 травня ми будемо працювати цілий день у звичному режимі. А з опівночі вже розпочнеться окрема програма.   Буде виставка робіт Петра Шолтеса, глядачі зможуть побачити пам’ятник Миколі Шугаю, а також справжнє кіно на ретро-апараті. Всі охочі зможуть зіграти на піаніно», – розповів власник кафе-музею Юрій Руснак. До речі, цього разу «Під замком» готує відвідувачам знижки та пригощання. Вхід у музеї та в галерею «Ілько» у ніч з 21 на 22 травня для всіх відвідувачів буде безкоштовним. 


Яна Тегза
, ProZak.info

clipnews