«Лісова війна»: хто хоче прибрати до рук багатство Карпат?

Хоча більшість напевно що вже добре розуміє: так, є проблеми і в самих Карпатах, є й масове всихання, через що ліси гинуть гектарами, є й незаконні рубки, а є… й чийсь інтерес, який підігрівається зусібіч і очевидно, що немалими коштами. Тож кому ж вигідна тема рубок у карпатських лісах?! Бардак у країні – анархія всюди.

Через два роки після революції гідности в Україні відбулися певні пертурбації. Хоча більше вони відбулися на словах, а не на ділі. Тарифи на послуги й ціни ростуть, підприємства зупиняються, а люди стрімко бідніють і в пошуках кращого життя виїжджають за кордон. Такого безладу, як зараз, не було навіть у “гарячих” 90-х. У країні війна. І повна анархія. У такій ситуації, як кажуть, «сам Бог велів» прибирати до рук усе, що можна. Що й робиться.

 Причому дуже просто: забаглося прибрати до рук якийсь завод – іди й бери. Ну, покричать тиждень про рейдерське захоплення, та й замовкнуть. Головне при цьому – відвернути увагу маси, підкинути якусь свіжу актуальну тему. Так само й зараз: “спеціальні люди” штучно вже кілька місяців поспіль «розкручують» тему, яка «на очах» – облисіння Карпат.Ну, на яку ще тему можна так вдало відвернути увагу громадськості? 

Краще говорити про ліс та його вирубку, ніж про кардинальне підвищення вартості газу, про черговий виток цін на продукти, про тотальне захоплення влад, про занепад важкої промисловості… Ну, ще іноді можна про бурштин чи видобуток золота та газу… О, ще можна говорити про Демарш “регіоналів” по лісах Закарпаття. Не дозволимо ж!


 

І про лисі Карпати. Так, проблема є, вона комплексна. Біда в тому, що ліси Карпат дійсно лисіють, нерідко через всихання доводиться вирубувати деревину. Потім – засаджувати. А тут і «собака заритий»: чомусь дерева зі швидкістю кілька метрів за рік не ростуть… Хоча є і у самих працівників лісового господарства проблеми. Є і незаконні рубки, і корупція, з якою всіма мірами борються. Це ми самі постійно читаємо в ЗМІ. Але це проблема більшості галузей. Для лісової ще й благодатна: є можливість «притиснути» одну з найприбутковіших галузей, адже деревина – це гроші. До того ж, це шанс регіоналів руками активістів викликати недовіру у людей до Порошенка і провести дострокові вибори до Парламенту. 

Тобто, повернутися до годівниці й посадити на прибуткові посади “своїх” людей, якими: а) – можна керувати, б) – вони будуть працювати так, як це влаштовує верхівку. Все тоді повернеться “на круги своя”, й знову соратники Януковича будуть на коні. А непотрібних приберуть із політичних мотивів. Нехай краще ніяк, ніж у владі буде присутня людина, що входила в команду іншого кандидата. Беззаконня руками… закону? 

Так відбувається і на Закарпатті… Деякі представники правоохоронних органів, які при владі Януковича були «на коні», щільно співпрацюють з журналістами з телеканалу Рената Ахметова. Жителі одного з районів області зателефонували журналістам нашого видання і повідомили, що в області працюють їхні колеги з ТРК “Україна”, які разом зі співробітниками міліції їздять по місцях і знімають матеріал про незаконні рубки, а також, прикриваючись посвідченням представників правоохоронних органів, зупиняють машини з дровами нібито для перевірок. 

До прикладу, цими днями журналісти телеканалу “регіоналів” разом з працівниками Тячівського УБЕЗу – начальником Василем Шімоном та його підлеглими Олександром Шелепцем і Валерієм Гичкою без попередження працівників лісового господарства заїхали в лісовий фонд Верхневодянецького лісництва. По дорозі зупинили вантажний автомобіль “Урал”, який віз дрова громадянину Юрію Німану. Автомобіль належить приватній особі. На вантаж дров були всі дозвільні документи. Однак у водія не було при собі технічного паспорта і водійських прав. Забув дома. 

Так, його біда. За це машина була повернута на територію лісництва. Опісля того група разом із пресою поїхала в іншу сторону, в урочище Човшах, де знову по дорозі зупинила вантажний автомобіль “Урал”, який знову таки віз дрова, куплені згідно з усіма належними документами. На них були виписані всі товаротранспортні накладні, які перебували у водія, і які останній показав правоохоронцям. З незрозумілих причин силовики змусили водія повернути назад і відігнали авто на “штрафмайданчик” в урочищі Човшах. Потім повели журналістів знімати рубки головного користування квартал 38 – 7.1 площа 3,4 га, друга 38.72 площа 4,9 га і 37.3 – на території 4,4 га, де згідно з усіма нормативами були проведені рубки в 2016 році, й уже навіть здійснено лісовідновлення працівниками лісового господарства. 

При цьому представники правоохоронних органів ввели в оману й представників преси, інтерпретуючи рубки, де було всихання, та відповідно рубки головного користування як суцільні санітарні рубки. Та хіба перевертням у погонах не все одно, як стіну називати? Сказав начальник біле назвати чорним – називають, скаже фіолетовим у крапинку – будь ласка… Хоча кому, як не їх, законникам, знати, наскільки важливо правильно інтерпретувати події і що потім виходить, якщо бодай одне слово не так скажеш… Хоча ні для кого не секрет, що в Тячівському районі все, скаже начальник, себто Василь Шімон, – закон, бо саме він – перший вовк у погонах, який уже кілька років поспіль намагається знищити лісове господарство та працівників лісу. Сам при цьому контролює близько 50 ігрових автоматів в Тячеві й постійно переганяє в Україну автомобілі на іноземних номерах. Так хто ж намагається навести лад у лісовій галузі?! Ось тут виникає ряд запитань, відповіді на які будуть згодом!

clipnews