«Золота» вода з-під крана в Ужгороді – за ціною 16,4 грн. за кубометр

Діючі тарифи на водопостачання і водовідведення встановлені Постановою НКРЕКП № 888 від 26.03.2015 й від того часу не переглядалися а, мовляв, зростання ціни ресурсу за основними складовими собівартості послуг підприємства з того часу призвело до того, що тільки за рахунок цього фактора середньомісячна нестача коштів складає 1422,45 тис. грн. 
КП «Водоканал м. Ужгорода» обрахувало економічно обгрунтовані витрати на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення. Отож очікувана вартість послуг централізованого водопостачання становить 11,18 грн. за кубометр, а з водовідведення — 5, 1 грн. за кубометр із ПДВ (пояснення див. внизу сторінки). 
Відтак ужгородських споживачів послуг Водоканалу очікує чергове «покращення»: загальний тариф на водопостачання й водовідведення на рівні 16,39 грн. за кубометр води. 
Водопостачання й водовідведення після попереднього подорожчання коштували 12,6 грн. за кубометр і люди сплачувати стали менше. На що розраховують на підприємстві після ще одного стрибка тарифів, невже сподіваються, що ужгородці тепер почнуть платити охочіше?.. Насправді підвищення тарифів це замкнуте коло: вищий тариф — нижчі проплати, низькі проплати — високі тарифи, стимул знову піднімати тариф, щоб мати надходження… 
У вівторок, коли інформація поширилася соціальними мережами, сайт підприємства не витримав масованого відвідування і, що називається, «впав». Ужгородці тим часом у розмовах про чергове «покращення» переходять на ненормативну лексику, говорять про тарифний геноцид, а також необхідність блокувати підприємство аж до відміни нинішнього тарифу, який ніхто з користувачів не вважає обгрунтованим. 
Тим часом керівництво КП «Водоканал м. Ужгорода» підготувало детальні розрахунки з таблицями й подало їх на розгляд до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а також у ЗМІ для ознайомлення широких верств населення. 
До слова, від 1 травня в Ужгороді також зросте тариф на вивезення твердих побутових відходів.


РІО

clipnews