Полювання на непридатний об’єкт або вівці у вовчих шкурах

Поряд із цим, на превеликий наш подив, предметом перевірки столичних правоохоронців виявилися не теперішня діяльність митниці, а обставини, які мали місце ще у 2011-2012 роках і стосуться можливих тодішніх зловживань службовим становищем посадових осіб, які відповідали за зберігання та облік товарів на складах митниці.

Джерела з ГУ ДФС в Закарпатській області повідомили нам, що в кримінальному првадженні мова йде про зловживання посадовців при оцінці транспортних засобів у минулому, однак справа відкрита нещодавно – у квітні 2016 року. Спочатку здалося, що все правильно – кожний злочин потрібно розлідувати, доводити до логічного суда і покарати винних, але ж яке відношення має військова прокуратура і столичні “сбушники” до складів митниці та оцінки транспортних засобів, ще й дотого що події відбувалися 5 років тому?!

Шукаючи відповідь на це запитання, ми натрапили на доволі свіжий матеріал, розміщений в закарпатських ЗМІ, про виявлення нещодавно тими ж столичними стражами закону на митниці в м. Чоп отруйних матеріалів – фунгіцидів, які нібито переміщувалися контрабандою на територію нашої держави і були виявлені неподалік якихось складів. Також, нам вдалося дізнатися, що після гучних заяв про виявлення “контрабанди століття” розслідування “отруйної” справи зайшло в тупик, оскільки під контрабандою в Кримінальному кодексі законодавець не вбачає переміщення громадянами агрохімікатів для власного садівництва та городництва.

Після цього, наступний крок столичних “сбушників” у поборенні корупції на Закарпатській митниці – нишпорення у адміністративних приміщеннях у пошуках архівних документів, які стосуться господарської діяльності… більше схоже на ревізора!

Не здається вам, що завданнями Служби безпеки України є зовсім інші справи, а саме: захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного і оборонного потенціалу України, законних інтересів держави та прав громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спеціальних служб, посягань з боку окремих організацій, груп та осіб, а також забезпечення охорони державної таємниці, а також попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів проти миру і безпеки людства, тероризму, корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки та інших протиправних дій, які безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам України?

То ж чим насправді займаються співробітники центрального апарату СБУ в Закарпатській області? Хто має відповідь – просимо її надати!

Вільне Закарпаття

clipnews