Закарпатцям про справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування укладають договори оренди землі з платниками. Підставою для укладення договору оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, відповідно до статті 16 Закону №161, є рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування – орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому ЗКУ, або за результатами аукціону.

Форму договору оренди земельної ділянки затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року №220 «Про затвердження Типового договору оренди землі».

Варто взяти до уваги, що відповідно до податкового законодавства, у договорі оренди визначаються розмір та умови внесення орендної плати. Річна сума платежу: не може бути меншою 3% та не може перевищувати 12% нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

Крім того, органи місцевого самоврядування зобов’язані до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.


Відділ комунікацій Головного управління


ДФС у Закарпатській області

clipnews