6 вересневих фестивалів, які варто відвідати на Закарпатті

Гуцульська ріпа   
                                                                          
Вже не перший рік високогірне село Лазерщина, що на Рахівщині, кличе на святкування гастрономічного фестивалю «Гуцульська ріпа», яке розпочалося 1-го вересня і триває 5 днів. Ріпа (так називають картоплю) є чи не головним харчовим продуктом, а страви з неї вирізняються своїм смаком. Кілька років тому Рахівський обласний центр розвитку сільського зеленого туризму разом з Управлінням з питань євроінтеграції, туризму і курортів облдержадміністрації та швейцарсько-українським проектом розвитку лісового господарства у Закарпатті «FORZA»   вирішили об’єднатися і організувати фестиваль, присвячений саме цьому незамінному інгредієнту карпатських страв. «Гуцульська ріпа» щоразу тішить гостей приємною і теплою атмосферою, цього ж року вам запропонують: покуштувати традиційні закарпатські страви та напої^ спробувати різні карпатські ласощі^ насолодитися різноманітно приготовленою картоплею^ подивитися на ручні вироби майстрів з усієї України. Також організаторами передбачено концертну програму та різні конкурси. 

Гуцульська бринза         
                                            
Віддати шану ще одному гуцульському продукту запрошує Рахів 6 вересня. Скуштувати бринзу, овечий сир, вурду та безліч інших страв всі бажаючі зможуть протягом усього місяця. За цей час місто перетворюється на центр карпатського колориту і ярмарок з продажу бринзи та виробів з овечої вовни . Дійство починається з огляду-параду сіл різних регіонів Рахівщини і продовжується на території природного амфітеатру «Буркут”. Програма фестивалю передбачає парад гуцульських сіл, музичний концерт, конкурси на свіжому повітрі, є можливість придбати сувенір чи інші речі побуту, і головне – продегустувати різні молочні продукти. Також під час заходу буде запалена величезна ватра, яка є своєрідним оберегом овець і Карпат. Для туристів організовується спеціальний тур ««На бринзу до Рахова 2015 через Коломию-Яремче». 

Фестиваль важкої та екстремальної музики в Ужгороді 

4 вересня в місті Ужгород розпочнеться дводенний фест важкої та екстремальної музики. Концерт відбудеться в клубі «Outsider» . Розважатимуть фанів українські та зарубіжні музичні гурти. Ось так виглядає порядок груп, що виступатимуть: 
    П’ятниця – 04.09.2015 
1. ZOMBIE ATTACK (UA) – Thrash Metal 16:20 – 17:00 
2. SIDUS MORTUORUM (UA) – Death Metal 17:20 – 18:00 
3. KEEPLEER 18 (UA) – Sludge 18:20 – 19:00 
4. STERCORE (SK) – Deathcore/Grind 19:20 – 20:00 
5. APOSTATE (UA) – Doom Metal 20:20 – 21:00 
6. BUGS LIVE IN MY BED (UA) – Deathcore 21:20 – 22:00 
7. EXEGUTOR (BY) – Grindcore 22:20 – 23:00                                                                           Субота – 05.09.2015 
1. GORE THROWER (HU) – Funeral Grind 16:20 – 17:00 
2. BESTIAL INVASION (UA) – Thrash Metal 17:20 – 18:00 
3. FINAL SIX (PL) – Grindcore 18:20 – 19:00 
4. GRAVECRUSHER (HU) – Death Metal 19:20 – 20:00 
5. LIFE’S ILLUSION (UA) – Black Metal 20:20 – 21:00 
6. DECEASE (RO) – Thrash/Death Metal 21:20 – 22:00 
7. GUTTED (HU) – Death Metal 22:20 – 23:00 

День лісоруба 

Незвичайний фестиваль «День лісоруба» вперше пройде на Закарпатті 17 вересня. 
Відомо, що робота дроворуба у всі часи була і залишається потрібною, а це свято тільки допоможе вшанувати їх труд. 
Організатори фесту обіцяють теплу атмосферу, море позитиву і незабутнє шоу. 

Карпатський рататуй 

Черговий гастрономічний фестиваль шедеврів кулінарного мистецтва “Карпатський Рататуй” пройде в Ужгороді 19 вересня.   У заході візьмуть участь як імениті шеф-кухарі ресторанів і кафе, так і звичайні повари-аматори. Захід пройде у центральній частині міста неподалік від історичної будівлі Закарпатської обласної держадміністрації. 
Його учасники позмагаються в декількох кулінарних номінаціях: 
  • «страви з м’яса»^ 
  • “рибні страви”^ 
  • «десертні шедеври»^ 
  • у коронному конкурсі заходу – «кращий Рататуй». 
По закінченню конкурсної програми всім номінантам вручать призи. Крім змагань в кулінарних номінаціях, у програмі фестивалю передбачені й інші конкурси. До участі в них запрошуються художники, ремісники, музиканти та інші народні умільці. Також під час заходу відбудеться святковий концерт, а всі бажаючі зможуть взяти участь у майстер-класах. Фест уже не вперше відбувається в Ужгороді і кожного разу доводив, що ужгородці – люди зі смаком. 

Берег Фест 

І завершує ряд вересневих фестивалів найстаріший на Закарпатті “Берег Фест”, який відбудеться в останню неділю місяця у Берегові. Головна ідея – відродження давніх народних традицій Берегівщини. У рамках фестивалю проводять урочисту костюмовану ходу та святкове відтворення прадавніх традицій виноробства, коли перший урожай виноградних ягід довіряли місити босоніж незайманим дівчатам. Відвідувачів фестивалю “Берег Фест 2014” традиційно очікують виставки сільськогосподарської і промислової продукції, дегустація вин закарпатських виноробів, конкурси, майстер-класи, розважальні програми та змагання, аукціони і лотереї. 
Цьогоріч фест повинен пройти вже у 51-й раз, але щороку організатори дійства радують гостей новими розвагами. 
               

Антоніна Корнута, студентка відділення журналістики УжНУ


РІО

clipnews